Faizsiz kredi veren bankalar

Bankaların tamamı genelde düşük ya da yüksek faizlerle kredi verirken yine aynı bankalar uygun koşullar sağlandığında faizsiz kredi de verebilmekteler.

EKONOMİ 19.10.2019, 10:53

Faizsiz kredi veren bankalar

Bankaların tamamı genelde düşük ya da yüksek faizlerle kredi verirken yine aynı bankalar uygun koşullar sağlandığında faizsiz kredi de verebilmekteler.

EKONOMİ 19.10.2019, 10:53
Faizsiz kredi veren bankalar

Bunlardan bazıları şöyle:

 

  • Kuveyt Türk Katılım Bankası
  • Albaraka Türk Katılım Bankası
  • Ziraat Katılım Bankası
  • Vakıf Katılım Bankası
  • Halkbank
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Emlak Katılım Bankası

Başta KOSGEB olmak üzere bankaların yanı sıra kamu kurum ve kuruluşlarından da işletmeler için faizsiz kredi imkanı sağlanmaktadır.

Kuveyt Türk Katılım Bankası

Faizsiz kredi denildiğinde akla ilk gelen bankalardan biri olan Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın 120 ay vade seçeneğiyle faizsiz kredi türleri şu şekilde:

Konut finansmanı
Sıfır/ikinci el taşıt finansmanı
Hac / Umre finansmanı
Eğitim finansmanı
Seyahat finansmanı vb.

Faizli bankalardan farklı olarak katılım bankaları faiz oranı yerine kar payı almaktadırlar. Faizden farklı olarak kar payları bankadan alınan hizmet karşılığında ödenen ücret olarak ifade edilmektedir.

Albaraka Türk Katılım Bankası

Bankalar tarafından verilen diğer kredilerde olduğu gibi faizsiz kredilerde de; bireysel, ticari, taşıt, konut vb. farklı kategorilerde vatandaşlara sunulmaktadır. Alabaraka Türk Katılım Bankası da özellikle faizsiz konut kredisinde 120 ay vade seçeneği sunmakta.

Ziraat Katılım

Türkiye’nin en köklü ve güvenilir bankalarından biri olan Ziraat Bankası, katılım bankacılığı ile de faizsiz kredi hizmeti vermektedir. Aynı zamanda kamu bankası olması sebebiyle birçok kamu kurumundan da destek görmektedir. Bankanın en çok tercih edilen kredileri arasında konut ve taşıt kredileri gelmektedir. Diğer bankalarda olduğu gibi Ziraat Katılım Bankası tarafından da kar payı alınmaktadır. Banka kişiye özel geri ödeme seçeneği ve 120 ay vade seçeneği ile birlikte 0,99 kar oranı almaktadır.

Vakıf Katılım

Vakıf Katılım Bankası faizsiz bireysel finansmanları arasında;

Konut finansmanı, Taşıt finansmanı, Arsa finansmanı, İş yeri finansmanı bulunmaktadır.

250 bin TL’ye kadar - %0,99 (anlaşmalı projelerde %0,79)
250 bin – 500 bin TL arası - %1,19
500 bin – 1 milyon TL arası - %1,29
1 milyon TL ve üzeri - %1,39 Kar oranları uygulanmaktadır.

Oldukça avantajlı kar oranlarının yanı sıra Vakıf Katılım tarafından 180 ay vade seçenekleriyle konut finansmanı destekleri de sunulmaktadır. Gerekli görülmesi halinde Vakıf Katılım Bankası faizsiz finansman talebinde bulunan müşterilerden ek teminata ilişkin belgeler talep edebilmektedir.

Yorumlar (0)