ESHOT, İZULAŞ, İZTAŞIT, İZDENİZ, İzmir Metrosu ve İzmir Tramvayı! İzmir'de toplu ulaşıma yüzde 50 indirim müjdesi

Akaryakıt fiyatlarına peş peşe gelen zamlar toplu ulaşım araçlarına da zam yağmuru yaşanmasına neden olmuştu. İzmir'de toplu ulaşıma yüzde 50 indirim kararı açıklandı...
ESHOT, İZULAŞ, İZTAŞIT, İZDENİZ, İzmir Metrosu ve İzmir Tramvayı! İzmir'de toplu ulaşıma yüzde 50 indirim müjdesi

ESHOT, İZULAŞ, İZTAŞIT, İZDENİZ, İzmir Metrosu ve İzmir Tramvayı! İzmir'de toplu ulaşıma yüzde 50 indirim müjdesi - Benzin ve motorin fiyatlarına gelen zamlar sonrasında toplu ulaşım araçlarında da zam yağmuru yaşanmış, pek çok ürün ve hizmette olduğu gibi bilet fiyatlarına da zamlar yapılmıştı. Otobüs, metro ve vapur ücretleri zamlardan nasibini alırken İzmirlilere yönelik yeni indirim haberi son dakika açıklandı.

15 TEMMUZ'DA TOPLU ULAŞIMA YÜZDE 50 İNDİRİM AÇIKLANDI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanan Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Ürettikleri Bazı Mal ve Hizmetlerden Ücretsiz veya İndirimli Olarak Faydalanacakların Tespitine İlişkin Karar (Karar Sayısı: 8725), 9 Temmuz 2024 Salı tarihli Resmi Gazete ile yayımlanarak yürürlüğe girmişti.

Alınan karar kapsamında 15 Temmuz Demokrası ve Milli Birlik Günü dolayısla, Pazartesi günü Başkentray, Marmaray, İZBAN, Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı ve Gayrettepe - İstanbul Havalimanı - Arnavutköy Metro hattı seferleri ücretsiz olacağı ilan edilmişti.

izban.jpg

İZMİR'DE 15 TEMMUZ PAZARTESİ GÜNÜ TOPLU TAŞIMA ÜCRETSİZ Mİ, TOPLU ULAŞIM İNDİRİMİ NERELERDE GEÇERLİ?

İzmir Büyükşehir Belediyesine bağlı toplu ulaşım kurum ve kuruluşları, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde yüzde 50 indirimli olacak. İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı ESHOT, İZULAŞ, İZTAŞIT, İZDENİZ, İzmir Metrosu ve İzmir Tramvayı’nda 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nde yüzde 50 indirimli ulaşım sağlanacak.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin TCDD ortaklığı ile işletmiş olduğu İZBAN seferlerinde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından alınan karar kapsamında seferler ücretsiz olarak gerçekleştirilecek. Söz konusu indirim kararı sadece 15 Temmuz günü için geçerli olacak.

Kaynak:Haber Kaynağı