Emekliye öğrenciye aileye eğitim yakacak gıda desteği! Sosyal desteğin adı belli oldu hemen yararlanın

Ekonomik darboğazın yaşandığı Türkiye'de birbirinden faklı yardım programları ile vatandaşlara destek sağlanıyor. Ekonomik olarak bir desteğe ihtiyaç duyan vatandaşlar için verilen sosyal yardımlarda hak sahiplerinin yüzünü güldürüyor.
Emekliye öğrenciye aileye eğitim yakacak gıda desteği! Sosyal desteğin adı belli oldu hemen yararlanın

Türkiye'nin içinde bulunduğu ekonomik darboğaz ile mücadele edilmeye devam ediyor. Fiyat istikrarının sağlanarak enflasyonun kontrol altına alınması hedeflenirken zam haberleri de peşi sıra geliyor. Dar gelirli vatandaşlar, öğrenci ve emekliler de maddi bir desteğe ihtiyaç duyarken burada devreye bakanlıklar, belediyeler, Sivil Toplum Kuruluşları (STK) giriyor.

Belediyeler tarafından yapılan yardımlarla ilgili bilgi sahibi olmak isteyenler ise yaşadıkları ilçelerdeki belediyeler ile iletişime geçerken Ankara Büyükşehir Belediyesi (ABB) de kentte yaşayan binlerce vatandaş için birbirinden farklı pek çok yardım sunuyor. ABB, emekli, öğrenci, dar gelirli aileler için sunduğu yardımlarını devam ettirirken yapılan açıklamalar da yakından takip ediliyor. ABB, gıda başta olmak üzere eğitim, sağlık, ısınma gibi destekler sunmaya devam ederken resmi internet sitesi üzerinden sosyal yardımlarla ilgili detaylara yer vererek vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamak adına başvuru almaya devam ediyor.

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM BAŞVURULARINI ALMAYA DEVAM EDİYOR

İhtiyaç sahibi vatandaşlar sağlanan desteklerden yararlanmaya devam ederken Ankara Büyükşehir Belediyesi sosyal destekleri de bir kez daha gündem oldu. ABB, 10 bin TL maaş alıp ekonomik zorluklar yaşayan ihtiyaç sahibi emekliler için aylık olarak bin 500 TL genel, 500 TL et desteği olmak üzere toplamda 2 bin TL ödeme gerçekleştiriyor.

abb.jpg

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 11 Haziran tarihinde son yaptığı açıklamada 39 bin 482’si emekli olmak üzere toplam 217 bin 251 ihtiyaç sahibi aileye Kurban Bayramı öncesinde 2 bin TL genel ihtiyaç desteği ödemesi yatırdığını bildirdi. Bunun ardından ABB'nin sosyal yardımları merak edildi.

ankara-yardim.jpg

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Ankara'da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlar için birçok sosyal destek ödemesi yapılırken ekmek, gıda, yakacak, ısınma, kırmızı et, fatura, süt, kırtasiye, kantin gibi önemli destekleri bulunuyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sağlanan yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşların yardım başvurularını yapabilecekleri merkezler ise şöyle;

ekran-goruntusu-2024-06-12-095453.png

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ihtiyaç sahiplerine sağlamış olduğu yardımlardan yararlanmak isteyen vatandaşlar;

  • Ankara il sınırında yaşayan,,
  • TÜİK (Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından belirlenen açlık ve yoksulluk sınırları altında kalan kişiler başvurabiliyor.

ABB tarafından sağlanan tüm sosyal yardımlara aşağıda belirtilen yerler üzerinden başvurabiliyor;

ekran-goruntusu-2024-06-12-095457.png

Başkent Kart aracılığı ile sağlanan yardımlar Ankaralılara aylık olarak ulaştırılmaya devam ediyor.