Emeklilere mayıs sürprizi erken verildi! Hesaplara 3 iş günü içinde 5 bin TL para yatacak

Emeklilere mayıs sürprizi erkenden verildi. Aktarılan son habere göre hesaplara sadece 3 iş günü içerisinde 5 bin TL tutarında ödeme yatırılacağı ifade edildi. Ödemelere ilişkin detaylar belli olurken, ödemelerin banka hesaplarına yatırılacağı açıklandı.
Emeklilere mayıs sürprizi erken verildi! Hesaplara 3 iş günü içinde 5 bin TL para yatacak

Emeklilere güzel haber İş Bankası tarafından verildi. Promosyon yarışma katılan bankalar arasında olan İş Bankası ödemelere ilişkin merak edilenleri açıklarken, hesaplara ne kadar yatırılacağı belli oldu.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamasında kamu bankalarının da promosyon ödemesini güncelleyeceğini açıklamıştı. Kamu bankaları promosyon ödemesini güncellerken, özel bankalardan büyük bir atak geldi. Promosyon ödemesini güncelleyen bankalar arasında İŞ Bankası da yer aldı.

MAAŞA GÖRE ÖDEME YAPILACAK

Maaş miktarına göre yapılacak ödemelere ilişkin rakamlar açıklandı. Emekli maaşı alan kişilerin promosyon ödemelerinin işlemler tamamlandıktan sonra 3 iş günü içerisinde yapılacağı duyuruldu. Ödeme miktarları şu şekilde:

  • 10 bin TL’ye kadar maaş alanlara 5 bin TL,
  • 10 bin TL – 15 bin TL arasında maaş alanlara 8 bin TL
  • 15 bin TL ile 20 bin TL arasında maaş alanlara 10 bin TL
  • 20 bin TL ve üzerinde maaş alanlara 12 bin TL tutarında promosyon ödemesi yapılacak.

KAMPANYA DETAYLARI BELLİ OLDU

Kampanya detaylarına ilişkin açıklama yapan İş Bankası şu açıklamayı yaptı:

Emekli maaşını İş Bankası’na taşıyan SGK emeklilerine, 3 yıl süre ile emekli maaşlarını İş Bankası aracılığıyla almayı taahhüt etmeleri ve promosyona esas emekli maaşının İş Bankası hesabına aktarılmasını takiben promosyon ödemesi yapılacaktır.

Promosyon tutarı, ödemelerine aracılık edilen tüm emekli maaşlarının 1 aya karşılık gelen tutarı (varsa haciz ve nafaka kesintisi düşülerek) üzerinden hesaplanır ve 3 yıllığına peşin olarak tabloda gösterilen oranlarda ödeme yapılır.

Yayımlanan o tablo şu şekilde:

ekran-goruntusu-2024-04-22-124648.png

Promosyon ödemesinden yararlanmak isteyen emeklilerin bu kapsamda en geç 30 Nisan 2024 tarihine kadar maaşını İş Bankası’na taşıması gerekiyor.