Emeklilere 3 iş günü içerisinde ödeme yapılacak! Maaşa ek ödeme sürprizi

Emekliler için güzel haber İş Bankası’ndan geldi. İş Bankası’nın aktardığı son habere göre 28 Mart – 31 Mayıs tarihleri arasında promosyon ödemesi yapıyor. Maaşını İş Bankası’na taşıyanlara 3 iş günü içerisinde ödeme yapılacak. Ödemeye ilişkin detaylar..
Emeklilere 3 iş günü içerisinde ödeme yapılacak! Maaşa ek ödeme sürprizi

Buna göre SGK emeklisi maaşını İş Bankası’na bugün taşıması halinde 27 28 29 Mayıs tarihlerinde ödemelerini alabilecek. Peki, iş Bankası promosyon ödemesi ne kadar?

12 BİN TL’YE KADAR PROMOSYON ÖDEMESİ VERİLECEK

İş Bankası, resmi web sitesi üzerinden yaptığı açıklamasında ödemelere ilişkin, “T.C. Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) ile yapılan anlaşma çerçevesinde, 28 Mart – 31 Mayıs 2024 tarihleri arasında ilk emekli maaş ödemesi için İş Bankası'nı tercih eden veya mevcut emekli maaşını İş Bankası'na taşıyan SGK emeklileri (Emekli Sandığı, SSK ve Bağ-Kur) 12.000 TL’ye varan nakit promosyon ödemesinden faydalanabiliyor. Üstelik SGK emekli maaşını İş Bankası'na taşıyanlar, Maximum Kart ve ek kartları için ücret ödemiyor, birçok ayrıcalık ve avantajdan da yararlanabiliyor” açıklamasını yaptı.

MAAŞ GÖRE ÖDEME YAPILACAK

Ödemelerin maaşa göre olacağını açıklayan İş Bankası, rakamları şu şekilde sıraladı:

10 bin TL’ye kadar maaşı olanlara: 5 bin TL

10 bin TL – 15 bin TL arasında maaşı olanlara: 8 bin TL

15 bin TL – 20 bin TL arasında maaşı olanlara: 10 bin TL

20 bin TL ve üzerinde maaşı olanlara: 12 bin TL

Belirtilen maaş aralığına göre yapılacak promosyon ödemesinin ödeme tarihi 3 iş günü olarak açıklandı. Buna göre bugün başvuru yapanlar maaşlarına ek promosyon ödemesini 27 28 29 Mayıs tarihleri arasında alabilecek. Maaş promosyonundan yararlanmak isteyenlerin maaşını 3 yıl boyunca İş Bankası’ndan alma sözü vermesi gerekiyor. Aksi durumda promosyon ödemesi yapılmayacak.

Maaşını İş Bankası'na taşımak isteyenler e-Devlet, İş Bankası Mobil ya da İş Bankası şubeleri üzerinden işlemlerini kısa süre içerisinde yapabilecek.