Denizli Merkezefendi Belediyesi elektrikli otomobiller için şarj istasyonları kuruyor!

Denizli Merkezefendi Belediyesi elektrikli otomobillerin hızlı şarj edilebileceği şarj istasyonları kurulmasına dair karar aldı.
Denizli Merkezefendi Belediyesi elektrikli otomobiller için şarj istasyonları kuruyor!

Denizli Merkezefendi Belediyesi vatandaşlara önemli bir hizmetin daha ilk adımını attı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın seçim sözlerinden olan “Şarj İstasyonları” projesi için belediye meclisinde karar alındı.

Merkezefendi belediyesi tarafından ilçenin değişik yerlerinde şarj istasyonları kurulacak. Vatandaşlar elektrikli araçlarını bu istasyonlarda şarj edebilecekler. Hızlı şarj imkanının sağlanacağı istasyonlarda abonelik şeklinde ödeme imkanları da sağlanacak.

KARAR ALINDI

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen Haziran ayı Merkezefendi Belediye Meclis toplantısı gerçekleştirildi. Meclis toplantısında Başkan Doğan’ın vaat ettiği 60+1 projelerinin arasında yer alan elektrikli araçlar için ‘Şarj İstasyonları’ projesi için harekete geçildi. Başkan Doğan, Sosyal Destek Hizmetleri Müdürlüğü’nün bünyesinde bulanan bütçe içi işletmenin faaliyet alanına elektrikli araç şarj istasyonu ve güneş enerjisi panelleri gibi eklemeleri yapılması için belediye meclisi gündemine konuyu getirdi. Gerçekleştirilen meclis toplantısında gündeme getirilen konu oy birliğiyle kabul edildi.

Elektrikli araçları hızlı bir şekilde şarj etme kapasitesine sahip, farklı elektrikli araç türlerine uygun şarj bağlantı noktaları olan ve akıllı şebeke entegrasyonu ve ödeme/abonelik sistemlerine sahip olacak.

ÇEVRE DOSTU BELEDİYE

Merkezefendi’ye her zaman yenilikçi bir anlayış ile hizmet ettiklerini ifade eden Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Özellikle elektrikli araç kullanan hemşehrilerimizden şarj istasyonu konusunda yoğun bir talep var. Hem geçen dönem hem de bu dönem elektrikli araç şarj istasyonları projelerimizin arasındaydı. Hemşehrilerimize faydalı olabilmek ve şehrin önünü açmak için elimizden geleni yapıyoruz. Tabiki de en önemlisi de yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılabilirliğine, hava ve gürültü kirliliğinin azaltılmak için önemli adımlar atıyoruz. Merkezefendi Belediyesi çevre dostu bir belediye olmaya devam ediyor” dedi.

Denizli Merkezefendi Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan şarj istasyonları projesi çoğu belediye tarafından vatandaşlara sunulmayan bir imkan olacak. Projenin gerçekleştirilebilmesi için çalışmalara hemen başlanılacağı açıklandı. Elektrikli otomobillerin sayısı her geçen gün artarken şarj istasyonları olmazsa olmaz olarak değerlendiriliyor.

Kaynak:Haber Kaynağı