Çeyiz Hesabı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Çeyiz hesabı nedir? Nasıl başvurusu yapılır? Farklı bankalardan duyduğunuz çeyiz hesabı hakkında bilmeniz gerekenler neler?

EKONOMİ 13.07.2019, 14:28 14.07.2019, 12:03

Çeyiz Hesabı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Çeyiz hesabı nedir? Nasıl başvurusu yapılır? Farklı bankalardan duyduğunuz çeyiz hesabı hakkında bilmeniz gerekenler neler?

EKONOMİ 13.07.2019, 14:28 14.07.2019, 12:03
Çeyiz Hesabı Nedir? Nasıl Başvuru Yapılır?

Çeyiz hesabı nedir sorusunun yanıtı veriliyor. Öncelikle bankaların müşterilerine tasarruf eğilimini arttırarak uzun vadeli bir birikim yapmasını sağlayan seçenektir. Şartların sağlanması durumunda devlet katkısının da eklenmesi ile toplumu tasarrufa teşvik eden bir uygulamadır. Direkt olarak istediğiniz bir banka aracılığı ile başvurunun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Çeyiz Hesabı Başvurusu

Farklı bankaların çeyiz hesaplarının oluşturulması için teklifleri var. Başvurular direkt olarak şubelerden yapılıyor. Hesabın açılması, aylık ne kadar ödeme yapılacağı gibi pek çok seçenek size müşteri hizmetleri personeli tarafından verilecektir. Dilerseniz direkt olarak başvurunun gerçekleşmesini sağlayabilir, hesabınızı oluşturabilirsiniz.

Minimum Vade Süresi;

Bankaların sunmuş olduğu minimum vade süresi değişebilir. Ancak genel olarak en az 3 yıl vade ile direkt olarak çeyiz hesabının oluşturulması sağlanıyor. Bunu göz önünde bulundurup, direkt olarak başvurunuzun tamamlanmasını sağlayabilirsiniz.

Çeyiz Hesabı Başvurusu İçin Şartlar

Öncelikle çeyiz hesabı açmak için gerekli şartlar arasında yaş sınırlamasının olduğunu bilmelisiniz. 24 yaşını doldurmamış olmak ve hiç evlenmemiş olmak aranan şartları arasındadır. Türk Vatandaşları 5901 sayılı Türk Vatandaşlığı Kanunun 28.Maddesi kapsamına giren kişiler için çeyiz hesabının açılmasında herhangi bir sakınca görülmez.

Düzenli ödeme yapılır…

Tasarruf elde etmek, devlet katkısından faydalanmak için başvurunuzu yaparak çeyiz hesabı açabilirsiniz. Şartları sağlamanız durumunda direkt olarak şubelere gidip, müşteri hizmetleri aracılığı ile başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunu değerlendirip, direkt olarak çeyiz hesabından faydalanmanız mümkün.

27 yaşını doldurmadan önce evlenen ve evlilik tarihinden sonra 6 ay içinde devlet katkısı almak üzere başvuran her katılımcı devlet katkısı alabiliyor. Başvuru sırasında size müşteri hizmetleri tarafından gereken detaylar da sunulacaktır. Yatırım işlemlerinizin minimum sınır ile maksimum sınır arasında olması istenir. Yönetmeliğe göre sunulmuş olan bilgileri göz önünde bulundurup, direkt olarak düzenli şekilde yatırımların gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Çeyiz hesabı başvurusu ve diğer şartları da inceleyerek siz de başvurunuzu yapabilir, devlet katkısından faydalanabilirsiniz. Müşteri hizmetleri anında bilgi veriliyor.

Yorumlar (0)