Bundan sonra tabana kuvvet Uşak’ta yeni yılın ilk zammı toplu taşıma ücretlerine yapıldı

Uşak Belediye Meclisi toplu taşıma ücretlerine yüzde 39 zam kararı aldı.

EKONOMİ 04.01.2022, 00:50 11.01.2022, 00:14

Bundan sonra tabana kuvvet Uşak’ta yeni yılın ilk zammı toplu taşıma ücretlerine yapıldı

Uşak Belediye Meclisi toplu taşıma ücretlerine yüzde 39 zam kararı aldı.

EKONOMİ 04.01.2022, 00:50 11.01.2022, 00:14
Bundan sonra tabana kuvvet Uşak’ta yeni yılın ilk zammı toplu taşıma ücretlerine yapıldı

Bu karara göre; daha önce 2,5 TL olan öğrenci toplu taşıma ücreti, 3,5 TL,

3.25 TL olan tam yolcu ücreti 4,5 TL oldu.

Uşak Belediye Meclisi, Belediye ve Belediye Meclis Başkanı Mehmet Çakın yönetiminde yeni yılın ilk oturumunu gerçekleştirdi. Huzurpark Belediye Meclis Salonu’nda yapılan ocak ayı oturumunda en önemli karar; ilimizde toplu taşıma ücretlerine zam yapılması kararı oldu.

Uşak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı tarafından toplu taşım ücretlerine istenilen zam talebi, gündemin 27. Maddesinde görüşüldü. Başkan Çakın, maddenin Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülmesini oya sunduktan sonra komisyonun kararı görüşmesi için oturuma 10 dakika ara verdi.

www.usakgundem.com İnternet Haber Sitesi’nin edindiği bilgilere göre Plan ve Bütçe Komisyonu AK Partili üye Osman Tekbaş’ın katılmaması nedeni ile 2 AK Partili 2 İYİ Partili üyenin katılımıyla toplandı. Uşak Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanlığı’nın öğrenci için 4,5 TL, büyükler için 5,5 TL olan talebi, öğrenci 3,5 TL, büyük 4,5 TL olarak revize edildi. AK Partili 2 üye kabul,  İYİ Partili 2 komisyon üyesi ret oyu verince karar meclise taşındı.

Mecliste komisyonun öğrenci 3,5 TL, büyük 4,5 TL önerisi Başkan çakın tarafından oya sunuldu. AK Partili üyeler öneriye evet oyu verdi. İYİ Partili üyelerse çekimser kaldı.

Yeni zamlı taşıma ücretlerinin birkaç gün içerisinde uygulanması bekleniyor.

(SALİH KILINÇ / ÖZEL HABER)

Kaynak: UŞAK GÜNDEM
Yorumlar (9)
Allah yardımcımız olsun. 8 ay önce
Akaryakıt fiyatları ortada, herkes rızkının peşinde ama
tek asgari ücretle 3-4 çocuğu olup bunları okutmak için ömrünü adayan fakir fukarayı da düşünmek lazım.
Her geçen gün daha da zorlaşan hayat şartları, zengin ve fakir arasında uçurumu açmakta, buda kutuplaşma ile birlikte birbirlerini sevmeyen, çekemeyen toplum haline gelmemize sebep olmakta. Herkes şapkasını önüne alıp kendine çeki düzen vermezse, kimse, ne zengin nede fakir kendini huzurlu hissetmez, sürekli tedirginlik içinde olur.
O yüzden herkes kendini düşünmekten ziyade ülkede yaşayan her bireyi bir bütün halinde düşünmeli, kendisi için istediğini diğer insanlar içinde istemeli, bunun için çaba harcamalı. Bu inanan insanların, yani müminin en temel özelliği değil mi zaten? Kendisinin, çoluk çocuğunun derdine düşüp, başkalarını yok saymak gibi bir hataya düşmemeli. Unutmayın, ülke hepimizin ve hepimiz aynı gemideyiz. Nasıl eline küçücük kıymık kaçsa tüm vücut rahatsızlık hissediyorsa, fakirin, garibin derdiyle dertlenmeliyiz, elimizden geleni yapmalıyız. Hepimiz taşın altına elimizi sokmamız gerekmektedir. Fakirin, cebindeki, mutfağındaki, evindeki yangının mahalleye sıçrama olasılığı çok fazla.
UŞAKLII 8 ay önce
Zaten balık istifi dolduruyorlar. 20 dk dan önce gelmiyorlar. Bebek arabası almıyorlar. Özelleşen bi sektoŕ şikayet ediyoruz şöförler haklı diyorlar. Geçtikleri güzergah çarşı hep. Şehrin başka tarafına gidecek olsak 2 otobüs değiştirmek zorundayız. E tabii sadece zam yapılıyor. Şoförlere de bi düzenleme olması gerekir. Kim yapacakkk???
yolcu 8 ay önce
söförlere bir ceki düzen sart söför degil canavar yaslılara bagırma cırkın sekılde bakma buna care lutfen
Has usakli 8 ay önce
Turkiyedeki en ucuz sehir ici yol ucretine sahip olan sehirde yasiyorsunuz hala sikayet eden vatandaslar var cok enteresan mazota %100 zam geldi asgari ucrete %50 ama minibusculer bedava tasisin isteniyor
O kadar da değil. 8 ay önce
Yo, çok daha ucuz, hatta bedava olan iller var. Tuncelili Komünist başkan bedava yaptı diye duymuştum. İstanbul gibi bir metropolle kıyaslama, Uşak ne ki, kaç km yolcu taşıyorsun? Hadi kıyasladın, tek otobüs için haklısın pahalı ama orada tek otobüsle işe, okula giden yok. Aktarmalarda 1 TL'ye kadar düşüyor ücret. 2-3 otobüs kullananlar için Uşaktan daha hesaplı. Diyelim Karaağaç mahallesinden sabah 7,30 da otobüse binip TOBB lisesine ulaşacak öğrenci, 2 otobüsle gidecek. Şuan ki fiyatla 5 tl, zamlan 7 tl. İstanbul'da yeni zam gelmesine rağmen, 2 otobüs için ödeyeceği ücret 3.70 tl civarı.
Has usakli 8 ay önce
Son 5 yil icinde gelen zam oranlarina bak oyle konus turkiyede zam yerine indirim yapan 1 tl ye ogrenci tasiyan sehirde yasadiniz yillarca minibus isletmeleri ozel sahislarin kamunun degil kimse babasinin hayrina tasimaz oraya milyonluk para baglaniyor bindigin otobusun fiyati kac para biliyor musun yada her ay sanayiye verdigi para kac para haberin var mi turkiyede herseye zam geliyor ses yok usakta ulasima zam gelmis çok mus minibus ucretleri pahali ise ticari taksi yada ozel otomobiliyle gitsin herkes bakalim hangisi daha pahalıymış
adil 8 ay önce
Kapitalizm meraklısı olma o kadar. Müslümansan, Kuranı ve İslam'ın tebliğiyle görevlendirilen, Peygamberi ve onun yanındaki Sıddıkları örnek al. İnancın yoksa da Sosyalizmi örnek al. Yani her halükarda bencil olma bu kadar. Ben milyonluk araba aldım, eee hat parası verdim, çok kazanmam lazım. Neden, sermaye sahibiyim. Param var daha çok kazanacağım. İşçi de emeğini, beden gücünü, hayatını koyuyor. Ne hikmetse, hiç kıymetleri olmayan, en az kazanan, sefalet içinde yaşamını sürdüren, hiç bir sosyal hayatı olmayan, hor görülen, ömrünü hep sermaye sahiplerini daha çok zengin etmekle heba eden de onlar. Bu daha çok yaygınlaşır, yaşamın her alanına sirayet eder ve toplumda parası olan daha çok kazanır, daha iyi yaşar, emekçi ve garibanda hor görülür ezilirse, bu toplum içinde ayrışmalara, nefrete, hatta çatışmalara sebep olur. Bundan o gariban ve emekçi etkilenir ama en çok etkilenende kapitalist düşüncelerle, daha daha daha çok peşinde koşana ve çevresine olur. Biz ülkemizi çok seviyor ve Milletimizin asla huzurunun birlik ve dirliğinin bozulmasını istemeyiz. Azıcık empati. Ramazandasın farz et, açken aç olanın halini anlamaya çalış, çok mu zor? Ülkeni, azcık olsun Türk Milletini seviyorsan yahu.
KENAN 8 ay önce
şehir içinde bir raylı sisteme ihtiyaç var, ünivertiseden başlayacak, kemalöz örnekevleri esentepe, devlet hastanesi ve sarayaltı civarında daire çizecek. En son ise izmir afyon ana yoluna parelel olarak giderek seferini tamamlayacak. Birçok semtten diğer semte gitmek için 2 dolmuş değiştirmek zorunda kalınıyor.
Uşaklıı 8 ay önce
Zaten balık istifi dolduruyorlar. 20 dk dan önce gelmiyorlar. Bebek arabası almıyorlar. Şikâyet etsek şoförler haklı diyorlar. Geçtikler istikamet çarşı güzergahı. Şehrin başka bi yerine gidecek olsak 2 otobüs değiştirmek zorundayız. Bize zam gelirken otobüsçüler e de bi düzenleme gelmesi gerekiyor. E tabii kim yapacak öyle birisi var mi kii?? Zam zam anca yapacakları bu..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın