ATM'ye gitmeden mutlaka kontrol edin! Yeni dönem başladı para çekme yatırma sınırı değişti

Bankalardan yeni karar son dakika açıklandı ATM'lerde yeni dönem resmen başladı. Bankalar yeni kararı duyurdu şubelerde ve ATM'lerde para çekme yatırma sınırı değişti.
ATM'ye gitmeden mutlaka kontrol edin! Yeni dönem başladı para çekme yatırma sınırı değişti

ATM'ye gitmeden mutlaka kontrol edin! Yeni dönem başladı para çekme yatırma sınırı değişti - Pandemi döneminin ardından bankalar pek çok konuda yeni düzenlemeye giderken bunlardan biri de hibrit çalışma sistemi olmuştu. Şube sayılarını ve şubede çalışan sayılarını azaltan bankalar bu karar doğrultusunda pek çok işlemi de artık ATM'lerden kabul etmeye başlamıştı.

Alınan yeni karar doğrultusunda şubelerden ve ATM'lerden para çekme yatırma sınırı değiştirildi. ATM limitleri güncellendi. Pek çok banka yeni düzenleme kararı alarak limitlerini değiştirdiklerini duyururken alınan karar banka hesabı olan herkesi ilgilendiriyor. İşte kararın detayları...

ŞUBEDEN, ATM'DEN PARA ÇEKME - YATIRMA LİMİTİ NE KADAR, KAÇ TL OLDU?

Alınan kararı değerlendiren ZiraatBankası (E)Genel Müdür Yardımcısı, Halkbank(E)Yönetim Kurulu Murahhas Üyesi, Başkent Üniversitesi Uluslararası Finans ve Bankacılık Bölüm Başkanı Prof.Dr. Şenol Babuşçu, “Vezneler para çekme işlemleriyle boğuşup kredi kartı, kredi ve ek hesap satışı yapamıyor diye bu uygulamaya geçtiler” diyerek söz konusu uygulamanın yaşlı ve engelli bireyler için sıkıntı yaratacağını ifade etti.

atm-1.jpg

Tüketici Birliği Federasyonu Başkanı Mehmet Bülent Deniz kararı BDDK'ya şikayet edeceklerini belirterek "Kanuna göre vitrine koyduğunuz malı satmak, taahüt ettiğiniz hizmeti vermek zorundasınız. Bankaların bu uygulaması kabul edilemez. Belirlenen minimum tutarlar emekli maaşının üstünde. Yaşlı, engelli, savunmasız vatandaşlarımız banka içinden işlemlerini güvenle yapma hakkına sahiptir. Kaldı ki bozuk ATM şikâyetleri sıklaşıyor, sokak sokak ATM aramak zorunda değiliz" diyerek uygulamaya itiraz edeceklerini ifade etti.

atm-2.jpg

Bankalarda yapılan yeni güncellemeden dolayı mağdur olmak istemeyen kişiler için bankaya gitmeden önce müşteri hizmetlerini arayarak limit sorgulaması yapmaları istendi. Banka hesabı olan kişiler belirlenen limitlere göre işlemlerini bundan sonra şubeden ya da ATM'den yapmak zorunda kalacaklar.