Asgari ücretliler için başvurular yarın başlıyor! Tek seferlik 4 bin TL ikramiye müjdesi

Asgari ücret ile geçinen ailelere güzel haber geldi. Başvuruların yarın başlayacağı ve belirtilen şartları taşıyan hanelere tek seferlik 4 bin TL'lik destek verileceği açıklandı. Ödemelere ilişkin merak edilenler haberimizde
Asgari ücretliler için başvurular yarın başlıyor! Tek seferlik 4 bin TL ikramiye müjdesi

DENİZLİ (İHA) - Aktarılan son habere göre Denizli Büyükşehir Belediyesi annelere 4 bin TL destek ödemesi yapacak. Hane gelirinin en çok tek asgari ücret olması yani 17.002 TL olması gerektiği ifade edilirken, başvuruların yarın başlayacağı açıklandı.

Konuya ilişkin açıklama Denizli Büyükşehir Belediye başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu tarafından geldi. Çavuşoğlu’nun önergesi ile mecliste kabul edilen karara ilişkin başvurular yarın alınacak.

4 BİN TL İKRAMİYE VERİLECEK

Sosyal yardım kriterlerini taşıyan annelere yönelik 4 bin TL’lik ikramiye için başvurular Denizli Büyükşehir Belediyesinin internet sitesi yer alan başvuru formu üzerinden yapılacak. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Denizli’de yaşayan her bireyin çok değerli olduğu bilinci ve eşit yurttaşlık temelinde hemşehrilerine en iyi ve güzel hizmeti yapmak için gayret ettiklerini belirtti. Yönetim değişikliği sonrası karşılaştıkları ağır borç yüküne rağmen verdikleri sözleri birer birer yerine getireceklerine değinen Başkan Çavuşoğlu, “Yaptığımız her çalışmada, attığımız her adımda vicdanımızın sesini dinliyoruz. Her konuda halkımızın her zaman yanındayız. Denizli’miz hak ettiği değerin çok uzağında olduğunu söylemiştik. Mutsuz bir kent değil, yarınlara umutla bakan, sevgi dolu huzurlu bir şehri hep birlikte inşa edeceğiz. Unutulmuş, ihmal edilmiş, akla gelmeyen tüm kesimleri kucaklayarak bu şehri ve güzel insanlarını hak ettiği değere kavuşturmak için hep birlikte çalışacağız. İnsan odaklı sosyal belediyecilik anlayışı nice güzel çalışmaların altına imza atacağız. Her zaman dediğimiz gibi sözümüz hemşehrime; sevdamız bu şehre” ifadelerini kullandı.

aw209048-01.jpg

BAŞVURU ŞARTLARI AÇIKLANDI

Denizli Büyükşehir Belediyesinin yeni doğum yapan annelere yönelik 4 bin TL’lik ikramiye desteği müracaat şartları ise şöyle: Başvurular, bebeğin annesi üzerinden kabul edilecektir. Bebeğin 1 Nisan 2024 tarihinden sonra doğmuş olması, ebeveynlerin, bebeğin doğum tarihi itibariyle 6 ay öncesinde Denizli il sınırları içerisinde kesintisiz ikamet ediyor olması, hane gelirinin en çok tek asgari ücret olması, başvuru sahibi ve eşi adına esnaf olarak vergi mükellefinin bulunmaması, başvuru sahibi ve eşinin aktif çalışan ve vergi mükellefi olmaması, hanede yaşayan bireylere ait hiçbir tapu kaydının olmaması, başvuru sahibi ve eşinin banka hesaplarında en fazla 100 bin TL varlığının bulunması ve sosyal uyum yardımını almayan ailelerden olması gerekmektedir.

Başvuru şartlarını taşıyan annelerin başvuruları yarından itibaren alınmaya başlanacak. Başvuruda bulunmak isteyen annelerin başvurularını Denizli Büyükşehir Belediyesi'nin web sitesi üzerinden yapabileceği açıklandı. Son başvuru tarihi belirtilmedi.