Araç sahipleri aman dikkat 32.233 TL para 60 gün ehliyete el koyma cezası açıklandı! Sakın yapmayın

Milyonlarca araç sahibine son dakika uyarısı yapıldı. Araç sahipleri aman dikkat trafikte sakın bunu yapmayın 32 bin TL para cezası kesilmeye başlandı...
Araç sahipleri aman dikkat 32.233 TL para 60 gün ehliyete el koyma cezası açıklandı! Sakın yapmayın

Araç sahipleri aman dikkat 32.233 TL para 60 gün ehliyete el koyma cezası açıklandı! Sakın yapmayın - Arabası olan kişilere son dakika uyarısı geldi. 81 ilde trafik polisleri denetimlerini arttırırken trafikte bunu yaparken tespit edilen araç ve ehiyet sahiplerine toplamda 32 bin TL para cezası kesilmeye başlandı!

DRİFT ATMANIN PARA CEZASI 2024! MOBESEDEN KAMERADAN DRİFT CEZASI GELİR Mİ?

Gaziantep’te trafiğe açık alanda diğer araçlara aldırış etmeden drift atan sürücüye 32 bin 233 TL ceza uygulanarak sürücü belgesine 60 gün el konuldu. Gaziantep'te drift atan sürücülere yönelik denetim yapıldı. Bu çerçevede Aydınlar Mahallesi’nde bir aracın trafiğe açık alanda diğer araçlara aldırış etmeden drift attığı tespit edildi. Drift attığı anlar güvenlik kameralarına yansıyan sürücüye 32 bin 233 TL ceza uygulanarak sürücü belgesine de 60 gün el konuldu.

dirift-atam-czeas-i.jpg

Drift atma para cezası olarak 32 bin 233 TL olarak kesilirken aynı zamanda sürücüye 60 günlük ehliyete el koyma cezası da veriliyor. Bu cezayı almak istemeyen sürücülerin trafik polisi olmasa dahi kesinlikle bu eylemi yapmaması gerekiyor. Çünkü kameralara ve mobeselere takılan, hatta haberde olduğu gibi sosyal medyaya düşen görüntülere dahi para ve ehliyete el koyma cezası kesilebiliyor. Yani kişi hem parasından hem de ehliyetinden oluyor. Trafik polisleri sosyal medyaya düşen her görüntüyü ihbar olarak kabul ederek işleme tabi tutuyor.

Kaynak:Haber Kaynağı