16 milyon emekliye sabahın erken saatlerinde beklenmedik MÜJDE! Hemen kontrol edin hesabınıza yattı

Sabahın erken saatlerinde 16 milyon emekliye beklenmedik müjde! Hemen hesapları kontrol edin herkese yatırıldı...
16 milyon emekliye sabahın erken saatlerinde beklenmedik MÜJDE! Hemen kontrol edin hesabınıza yattı

16 milyon emekliye sabahın erken saatlerinde beklenmedik MÜJDE! Hemen kontrol edin hesabınıza yattı - Milyonlarca emekliye bekledikleri müjdeli haber sabah erken saatlerinde geldi. Emeklilere yapılan açıklama ile ödemelerin hesaplara yatırılmaya başlandığı açıklandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan seçim öncesi mitingde yapmış olduğu açıklamasında emekliye bayram ikramiyesi için yapılan 2 bin TL'lik ödemelerde yüzde 50 artışa gittiklerini ve bin TL yapılan zamla 3 bin TL olarak hesaplara yatırılacağını ifade etmişti. Emeklilere zamlı bayram ikramiyesi hesaplara yatırılmaya başlandı.

EMEKLİLERE BAYRAM İKRAMİYESİ HESAPLARA YATIRILMAYA BAŞLANDI! SSK BAĞKUR VE EMEKLİ SANDIĞI 4A 4B 4C İKRAMİYE ÖDEMELERİ NE ZAMAN YATACAK?

Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, "Maaşını ayın 17’si ve 18’inde alan SSK'lılar 2 Nisan'da, maaşını 19, 20, 21, 22'sinde alanlar ise 3 Nisan'da, maaşlarını 23, 24, 25 ve 26 Nisan’da alan SSK'lılar 4 Nisan günü itibarıyla ikramiyelerini alacaklar" dedi. Bağ-Kur kapsamında aylık alanların tümüne ikramiye ödemeleri 5 Nisan'da yapılacak. Emekli Sandığı kapsamında ayın 1'i ve 2'sinde aylık alanların hesabına bayram ikramiyeleri 2 Nisan'da yatacak. Ayın 3, 4 ve 5'inde aylık alanların ikramiyeleri 3 ve 5 Nisan'da hesaplarda olacak.

Sosyal Güvenlik Uzmanı İsa Karakaş, "2023 Kurban Bayramı'nda 14 milyon 611 bin emekli toplamda 26 milyar 158 milyona yakın ikramiye aldı. Bu sene EYT'lilerin de emekli olmasıyla birlikte sayısı 16 milyonu geçen emeklileri göz önünde bulundurduğumuz zaman ve yine ikramiye de yüzde 50 oranında arttığı zaman bu rakamın çok çok üzerinde bir ödeme olacağını şimdiden söyleyebiliriz" dedi.

Emeklilere bayram ikramiyesi için yapılacak olan ödemelere zam yapılması ve EYT ile emekli olan kişilerin de toplam emekli sayısına eklenmesiyle beraber bu sene Ramazan Bayramı ikramiye ödemesi olarak banka hesaplarına toplamda 260 milyar TL yatırılması bekleniyor.