15 yıl vadeli konut kredisi! Garanti BBVA 1,5 Milyon TL'nin taksit tablosunu yayınladı!

Konut kredisi çekmek isteyenlere Garanti BBVA tarafından çok özel bir teklif yapılıyor. 15 yıl vadeli 1,5 Milyon TL tutarlı konut kredisi kampanyası başlatıldı.
15 yıl vadeli konut kredisi! Garanti BBVA 1,5 Milyon TL'nin taksit tablosunu yayınladı!

Türkiye'de konut kredisi ile alakalı olarak yapılan en küçük değişiklik dahi çok büyük bir kesim tarafından dikkatlice takip ediliyor. Ev satın almak isteyenler toplam finansmanı bir arada ödeme imkanına sahip değiller. Bunun için de nakit desteğine ihtiyaç duyuyorlar. Yükselen konut fiyatlarından dolayı konut kredileri çok daha fazla önem kazandı. Konut satın alırken konut kredilerinden destek almak en akıllıca yol olsa da çok dikkatli olmak gerekiyor.

KONUT KREDİSİ MALİYETLERİ YÜKSEK!

Kredi piyasasında maliyetlerin yükseldiği biliniyor. Bu yükselen maliyetlerden konut kredileri de nasiplerini aldılar. Bundan dolayı iyice hesaplama yapmadan konut kredisi çekmek büyük bir fatura ile karşılaşmaya neden olabiliyor. Bankaların konut kredisi maliyet hesaplamaları bundan dolayı büyük bir talep görüyor.

GARANTİ BBVA'DAN YENİ KAMPANYA!

Garanti BBVA müşterileri 15 yıl vadeli konut kredisi çekmeye başladılar. Normalde bankalar 10 yıl vadeli olarak konut kredisi verebiliyorlar. Garanti BBVA bunun biraz dışına çıkabiliyor. Mortgage kampanyası ile 120 ay vadeli konut kredisini 180 ay vadeye yükselten Garanti BBVA müşterilere böylece özel bir imkan da sağlamış oluyor. Bu özel imkanı kullanmak isteyen müşteriler konut kredisi taksitlerini daha uzun sürelere yayabiliyorlar.

Bankalardan konut kredisi çekecek olanlar bir uygulama ile karşılaşıyorlar. Tüm bankalar için kredilerini güvence altına almak oldukça önemli bir konu oluyor. Bunun için de müşterilerden bir güvence talep edilebiliyor. Bu güvencenin müşteri için bir külfeti olmaması için oldukça makul bir uygulama yapılıyor. Müşteri kullandığı krediye karşılık satın alacağı ev için banka lehine ipotek tesis ediyor. Eğer kredi borcu ödenmezse bankaya borcun tahsilinin garantisi bir şekilde verilmiş oluyor. Müşteri ise kefil bulmak veya ek teminat göstermek külfetlerinden kurtuluyor. Borcunu ödeyecek olan müşteri için bu uygulamanın herhangi bir zararı bulunmuyor.

1,5 MİLYON TL KONUT KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI

konut-kredisi.jpg

Garanti BBVA'nın konut kredisi aylık faizi yüzde 3,37 olarak açıklandı. 180 ay vadeli 1,5 Milyon TL konut kredisi çekenler bu bankaya aylık 50.679 TL kredi taksit ödemesi yapıyorlar. Bu kullanılan kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 15 yıl sonunda 9,1 Milyon TL'yi buluyor.