100.000 TL ihtiyaç kredisi için QNB Finansbank ödenecek taksiti değişti

İhtiyaç kredisi çekmek isteyen müşteriler için QNB Finansbank yeni faiz oranını açıkladı. QNB Finansbank 100.000 TL ihtiyaç kredisinin taksit tablosunu yayınladı.
100.000 TL ihtiyaç kredisi için QNB Finansbank ödenecek taksiti değişti

İhtiyaç kredisi için artan taleplerle beraber bankalar da kredi maliyetlerinde değişiklik yapmaya devam ediyorlar. Bu çerçevede müşteriler karşılaşacakları maliyetlere dair kapsamlı araştırmalar yapıyorlar. Yaşanan ekonomik gelişmelerin de etkilediği bu durum karşısında değişen kredi maliyetleri müşterilerin kredi çekme eğilimlerinde direkt olarak etki yapıyor.

İhtiyaç kredisi kampanyası ile dikkat çeken bankalardan birisi de QNB Finansbank oluyor. QNB Finansbank uzun yıllardır Türkiye'de piyasa koşullarına göre makul faiz oranları ile ihtiyaç kredisi dağıtıyor. Bu açıdan geniş bir müşteri kitlesine hitap eden banka yeni ihtiyaç kredisi kampanyasını da duyurdu.

YENİ KAMPANYA AÇIKLANDI

İhtiyaç kredisi kampanyasını yenilen QNB Finansbank müşterilerin karşılaşacakları yeni durumları açıkladı. Müşteriler piyasaya göre uygun koşullarda ihtiyaç kredisi çekmek için QNB Finansbank'a başvuru yapmaya başladılar. Kredinin koşulları ise merak edilerek araştırılıyor.

QNB Finansbank ihtiyaç kredisi kampanyasında aylık faiz oranı yüzde 4,39 oldu. Bu faiz oranı piyasa koşullarına göre çok makul olarak değerlendiriliyor. Bu açıdan da ihtiyaç kredisi çekmek isteyenler QNB Finansbank'ı tercih etmeleri durumunda avantajlı olabiliyorlar.

İhtiyaç kredisi için QNB Finansbank'ın müşterilere uygulamış olduğu azami vade süreli kuralında herhangi bir esnetme yapılamıyor. Bu kural BDDK tarafından belirlendiği için QNB Finansbank'ın herhangi bir inisiyatif hakkı bulunmuyor. Bu çerçevede müşteriler 12, 24 ve 36 ay vade kuralına çekilecek kredi miktarına göre uyuyorlar. 50.000 TL'ye kadar olan ihtiyaç kredileri 36 aya kadar, 50.000 TL ile 100.000 TL arasındaki ihtiyaç kredileri 24 aya kadar, 100.000 TL üzeri ihtiyaç kredileri 12 aya kadar vade ile verilebiliyor.

100.000 TL İHTİYAÇ KREDİSİ MALİYET HESAPLAMASI!

ihtiyac-kredisi.jpg

QNB Finansbank'tan ihtiyaç kredisi çekecek olanların karşılaşacakları maliyetler belli oldu. 24 ay vadeli 100.000 TL ihtiyaç kredisi çekilmesi durumunda aylık kredi taksiti 7.753 TL oluyor. Bu kredinin toplam maliyeti ise 186 Bin TL tutarında hesaplanıyor. 2 yılda müşterilerin 100.000 TL ihtiyaç kredisi için ana para haricinde ödeyecekleri faiz ve masrafların toplamı yaklaşık 86.000 TL oluyor. Bu hesaplama müşterinin kredi taksitlerini öderken gecikmeye düşmeyeceği varsayılarak yapılıyor. Gecikmeye düşülmesi durumunda gecikme faizi de uygulanacağından maliyet artabilir.