Uşak'ta kaç okul, öğrenci ve öğretmen var? Resmi sayı açıklandı!

Uşak'ta kaç okul, öğrenci ve öğretmen var? Resmi sayı açıklandı!
Uşak Valisi Turan Ergün Uşak'ta 2023 -2024 eğitim öğretim yılı için geçerli son rakamları açıkladı.

Uşak'ta kaç okul, öğrenci ve öğretmen var? Resmi sayı açıklandı! - Uşak'ta 2023 - 2024 eğitim öğretim yılı dün çalan ilk ders zili ile başlarken “2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Güvenlik Asayiş ve Barınma Toplantısı" yapıldı.

Uşak Valisi Turan Ergün başkanlığında yapılan toplantıda Vali Ergün, 6500 kişilik eğitim ordusu, valilik, belediye, üniversite, emniyet ev jandarma ile öğrencilerin huzur ve güven içerisinde eğitim almaları için her türlü tedbir alındığını açıkladı. Ergün, okullara emniyet ve jandarma birimlerinden atanan güvenlik koordinatörleri vasıtasıyla güvenliği sağlamada önemli adımlar atılacağını da kaydetti.

UŞAK'TA TOPLAM KAÇ OKUL, ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN VAR?

Uşak Valisi Ergün yaptığı konuşmasında son rakamları da kamuoyuna açıklayarak "İlimizde bugün ilk ve ortaokulda 366 okulda 5312 öğretmen, 57 bin 580 öğrencimizle yeni öğretim yılına başladık. Bunun yanı sıra 1280 kişilik idari ve TYP personelle birlikte yaklaşık 6500 kişilik eğitim ordusu ile Uşak’a hizmet vermek için hazır durumdayız.

Başarı için eğitimde fiziki alt yapı büyük önem arz ediyor. Biz, fiziki alt yapıyı daha iyi bir yere götürmek için hayırseverlerimizin katkılarıyla bir çalışma yürütüyoruz. Okul binalarının depreme dayanıklılıkları ile ilgili bir çalışma başlattı.

Uşak ilimizde bu kapsamda ilk ve orta dereceli okullarda 39 okul binası belirlendi. Bugün 21 okulumuz, güçlendiren ve yık-yap kapsamında 10 okulumuzda çalışmalarımız devam ediyor. 8 okulumuzda proje yapılandırma yapılmış, ancak okul binasında projelerde uymayan bir takım unsurlar görüldü. Bu okullarda da çalışmalar devam ediyor. Hayırsever vatandaşlarımız da okullaşmaya büyük oranda katkı sağlıyorlar. Buradan bu hayırseverlere huzurlarınızda teşekkür etmek istiyorum” dedi.

Tüm güvenlik önlemlerini aldıklarını belirten Vali Ergün Uşak'ta yurt sorunu olmadığını da açıkladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.