Uşak Üniversitesi yeni iş birliklerine imza attı

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş beraberindeki heyetle yeni iş birliklilerine imza atmak için Kula'ya ziyarette bulundu.
Uşak Üniversitesi yeni iş birliklerine imza attı

Uşak Üniversitesi kendisini her alanda geliştirmeye ve yenilikleri devreye almaya devam ederken bu kapsamda Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş ve beraberindeki heyet son dönemde tekstil, deri ve ayakkabı sektöründeki girişimleriyle dikkat çeken Kula’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Rektör Prof. Dr. Savaş ve Deri, Tekstil ve Seramik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi (DTS Tasarım Merkezi) Müdürü Doç. Dr. Eren Öner, merkez personeli Arş. Gör. Dr. Ayşe Şevkan Macit, Öğr. Gör. Cemile Ceren Kahraman ve Öğr. Gör. Sinem Ürel; Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye Meclis Başkanı ve Kula Deri Kooperatifi Başkanı İbrahim Kilimci ve Kula’da üretim yapan tesislerin yöneticileriyle bir araya gelerek beraber yapılacak çalışmalar hakkında görüştüler.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ KULA'DA BİR DİZİ TEMASTA BULUNDU!

İlk olarak, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye Meclis Başkanı ve Kula Deri Kooperatifi Başkanı İbrahim Kilimci’nin eşlik ettiği heyet ile birlikte Kula’da kurulan ve önemli tekstil ve hazır giyim markalarına konfeksiyon üretimi yapan Akar Tekstil firmasına ait konfeksiyon fabrikası ziyaret edildi.

kula-1.jpg

Tasarım konusunda destek verilebilecek hususlar yerinde incelendi. Daha sonra deri sektöründe katma değerin artırılması için önemli adım olan deri konfeksiyon faaliyeti için örnek olabilecek Ağartıoğlu Deri Konfeksiyon fabrikası gezildi.

kula-2.jpg

Önemli bir deri markasına üretim yapan konfeksiyon işletmesinde gözlem yapılarak deri tasarımı ile ilgili gelişmeler değerlendirildi. Deri ve tekstil konfeksiyon ziyaretlerinin ardından Kula Ayakkabıcılar Sitesine gidilerek Kula Ayakkabıcılar Derneği Başkanı Ramazan Girgin eşliğinde deri ayakkabı imalatçıları ile görüşmelerde bulunuldu.

kula-3.jpg

Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezinden Bölgesel Kalkınma İçin Bölgesel İşbirlikleri- Ziyaretler sonrası Kula Kaymakamı Ömer Ahmet Özdemir, Kula Belediye Başkanı Hüseyin Tosun, Belediye Meclis Başkanı ve Kula Deri Kooperatifi Başkanı İbrahim Kilimci’nin katıldığı bir toplantı yapıldı.

kula-4.jpg

Türkiye’de ilk ve tek olan Uşak Üniversitesi DTS Tasarım Merkezinin bölge için büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Rektör Savaş, “Uşak Üniversitesi olarak bölgemize katma değer katmak için durmadan çalışıyor, projeler geliştiriyoruz. Hem ulusal hem de uluslararası firmalarla iş birlikleri yaparak bölgedeki üreticilerimizin de faydasına olan çalışmalar yapıyoruz" diyerek Kula'da hizmet veren sektörün öncü firmaları ile yeni iş birliklerine imza atacaklarını ifade etti.