Uşak Üniversitesi Rektörü Savaş, üniversiteye büyüme hedefi gösterdi

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, üniversitenin belirli alanlarda öne çıkarak markalaşması ve artık yeni programlar açarak yatay büyüme yerine, mevcut programlarda başarı elde ederek büyünmesi gerektiğini söyledi. 
Uşak Üniversitesi Rektörü Savaş, üniversiteye büyüme hedefi gösterdi

Uşak Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Güz Yarı Yılı Akademik Genel Kurul Toplantısı, Bir Eylül Yerleşkesi Fen Edebiyat Fakültesi Personel Yemekhanesinde yapıldı.

Rektör Savaş, toplantıda yaptığı konuşmada, akademik çalışmaların arttırılması gerektiğini ve bu konuda üniversite yönetimi olarak öğretim üyelerine her türlü katkıyı sağladıklarını belirtti. 

Yüksek öğrenim için üniversitelerine gelen öğrencileri entelektüel birikime sahip, toplum ve ülkenin aranan insanları olarak yetiştirmenin temel vazifeleri olduğunu ifade eden Savaş, şunları söyledi:

"Bilim adamı toplum içinde en saygın insanlardan biridir. Biliyorsunuz Uşak Üniversitesi deri, tekstil ve seramik alanlarında pilot üniversite oldu. Sizlerden beklentimiz hem bu alanlarda bölgesel kalkınma odaklı yapılacak projelere katkı sunmanız hem de Uşakın ve bölgemizin, örneğin sosyolojik sorunlarına, çözüm olabilecek projeler üretmenizdir.” 

Savaş, Türkiye'nin 2023, 2053 ve 2071 hedefleri olduğunu, kendilerinin de bu hedefler doğrultusunda çalışmaları gerektiğine işaret ederek, şöyle devam etti:

"Bunun için 2053 yılında Uşak’ın ve üniversitemizin ne durumda olacağını şimdiden planlamalı bununla ilgili SWOT analizimizi yapmalıyız. Uşak Üniversitesi olarak belli alanlarda öne çıkmalı ve markalaşmalıyız. Üniversitemizi uluslararası alanda saygın bir yere getirecek çalışmalar yapmalıyız. Üniversitemizi ileriye taşıyacak her türlü çalışmanın arkasında oluruz. Artık yatay değil, dikey büyümeliyiz. Ben çalışan kişiyi sırtımda taşırım. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum."

Toplantıya Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Yılmaz, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mehmet Salih Erkek ve akademisyenler katıldı.