Uşak Üniversitesi Rektörü Savaş Pakistan’daki Kongreye katıldı

Uşak Üniversitesi Rektörü Ekrem Savaş, Pakistan'da UMT University of Management and Technology tarafından düzenlenen kongreye özel davetli olarak katıldı.
Uşak Üniversitesi Rektörü Savaş Pakistan’daki Kongreye katıldı

Bu sene kayıt döneminde yoğun ilgi gören ve doluluk oranı ile yükselişini sürdüren Uşak Üniversitesi uluslararası temaslarını sürdürüyor. Bu kapsamda Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Ekram Savaş özel davetli olarak UMT University of Management and Technology’ın gerçekleştirdiği konferansa katıldı. Savaş konferans boyunca çok sayıda temasta bulundu.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ SAVAŞ ÖZEL DAVETLİ OLARAK PAKİSTAN'DA KONGREYE KATILDI!

Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, 4-5 Aralık tarihlerinde University of Management and Technology'de düzenlenen "7th UMT International Conference on Pure and Applied Mathematics, UICPAM 2023", 4-5 Aralık’ta University of Education Lahore’da düzenlenen “2nd International Conference on Recent Advances in Mathematics CORAM- 2023” ve University Of Sargohda’da 6-7 Aralık’ta düzenlenen “6th International Conference On Pure And Applied Mathematics ICPAM”e katıldı.

rektor-1.jpg

Özel bir araştırma üniversitesi olan UMT University of Management and Technology’ın gerçekleştirdiği kongreye Prof. Dr. Savaş hem Keynote Speaker hem de Chief Guest olarak katıldı.

rektor-2.jpg

Pakistan Yüksek Öğrenim Komisyonu tarafından W4 kategorisinde, Pakistan üniversiteleri için ulaşılabilir en yüksek sırada bulunan UMT University of Management and Technology’ın düzenlediği kongrede temel ve uygulamalı matematik konularına odaklanıldı. University of Education Lahore tarafından 4-5 Aralık tarihlerinde düzenlenen ve Rektör Savaş’ın Keynote Speaker olarak katıldığı “2nd International Conference on Recent Advances in Mathematics CORAM-2023”te saf uygulamalı ve hesaplamalı matematik ile ilgili tüm alanlar konuşuldu.

rektor-3.jpg

Pakistan'ın Pencap eyaletindeki Sargodha şehrinde 6-7 Aralık tarihinde University Of Sargohda’da gerçekleştirilen ve Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın Keynote Speaker olarak davet edildiği “6th International Conference On Pure And Applied Mathematics ICPAM”de birkaç paralel oturumda temel ve uygulamalı matematik konularına odaklandı. Konferansta matematik alanındaki bilimsel çalışmaların güncel sonuçlarının sunumu için alan yaratılırken akademisyenler, araştırmacılar ve işyerleri arasında işbirlikçi bağlantılar oluşturuldu.

Düzenlenen kongre boyunca temaslarını sürdüren Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Savaş University of Education ile ikili anlaşma imzaladı. Verimli geçen konger sonrasında Rektör Savaş yurda dönüş yaptı.