Uşak Üniversitesi Özbekistan’la İkili İşbirliklerine imza attı!

2. Özbekistan-Türkiye Eğitim Forumuna katılan Uşak Üniversitesi, ikili işbirliklerini geliştirmek için imza attı.
Uşak Üniversitesi Özbekistan’la İkili İşbirliklerine imza attı!

Türkiye'nin sayılı üniversiteleri arasında yer alan Uşak Üniversitesi Yükseköğretim Kurulu (YÖK) başkanlığında, Ege Üniversitesi koordinatörlüğünde, Taşkent Devlet Ulaşım Üniversitesi ev sahipliğinde “Bilimsel İş Birliği İçin Teknolojik Toplumsal Fayda ve Sürdürülebilir Hedefler” başlığıyla gerçekleştirilen “2. Özbekistan-Türkiye Eğitim Forumu”na katıldı.

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, forumda Uşak Üniversitesinin 2018’den 2023 gelişimini anlatan bir sunum gerçekleştirerek, Uşak Üniversitesinin ulusal ve uluslararası başarılarını anlattı. Rektör Savaş, forumda Özbekistan Üniversiteleri ile bir araya gelerek ikili iş birliği anlaşmaları gerçekleştirdi.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ 7 ÜNİVERSİTESİ İLE İKİLİ İŞBİRLİĞİ ANLAŞMASI İMZALADI!

“Bilimsel İş Birliği İçin Teknolojik Toplumsal Fayda ve Sürdürülebilir Hedefler” temasıyla gerçekleştirilen yükseköğretimle ilgili ‘2. Özbekistan-Türkiye Eğitim Forumu’ dolayısıyla Özbekistan’da bulunan Rektör Savaş konuyla ilgili açıklamalarda bulundu.

usak-1.jpg

Rektör Savaş forumda üniversiteler arası iş birliği imkânlarının müzakere edildiğini ve Uşak Üniversitesi olarak ciddi bir etkileşim sağlayarak Özbekistan’ın farklı yükseköğretim kurumları ile eğitim-öğretim, araştırma- geliştirme alanlarında iş birliği protokolleri imzaladıklarını belirtti.

usak-2.jpg

Prof. Dr. Savaş, Türk-İslam dünyasının kadim şehirlerinden Semerkant’ta Taşkent Devlet Ulaşım Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenen ‘İkinci Özbekistan-Türkiye Eğitim Forumu’nda yer aldıklarını söyleyerek kardeş Özbekistan ile Türkiye arasında yükseköğretim alanında ikili iş birliklerinin gelişmesi için başarılı sonuçlar elde edildiğini ifade etti.

usak-3.jpg

Rektör Savaş: ‘Özbekistan’da 7 üniversiteyle ikili işbirliği protokolü imzaladık.’ Rektör Savaş forumda Özbekistan üniversiteleri ve Uşak Üniversitesi arasında 7 üniversiteyle ikili iş birliği protokolü imzalandığını aktararak ‘‘İmzaladığımız protokollerle; üniversitelerimiz arası öğretim elemanı ve öğrenci hareketliliği, ortak araştırma, proje, bilimsel ve teknolojik birliktelikler sağlanacak.

usak-4.jpg

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Özbekistan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Şevket Mirziyoyev’in liderlik ettiği stratejik iş birliği vizyonu çerçevesinde gerçekleştirilen forumda başta YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" diyerek düzenlenen program hakkında bilgilendirmede bulundu.