Uşak Üniversitesi Akademik Yükselme ve Ödül Töreni gerçekleştirildi

Uşak Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yükselme ve Ödül Töreni düzenlendi. 20 Şubat tarihinde düzenlenen tören ile ödüller sahiplerini buldu.
Uşak Üniversitesi Akademik Yükselme ve Ödül Töreni gerçekleştirildi

20 Şubat 2024 tarihinde gerçekleştirilen Uşak Üniversitesi 2023-2024 Akademik Yükselme ve Ödül Töreni yoğun ilgi gördü. Törene Uşak Üniversitesi Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezinde yapılan törene Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Kenan Taş ile Prof. Dr. Lütfi Özav, Genel Sekreter Doç. Dr. Sinan Gürcüoğlu, fakülte dekanları, enstitü ve meslek yüksekokulu müdürleri, akademik ve idari personel katıldı.

Dünyadaki bilimsel gelişmeleri yakından takip ettiklerini belirten Uşak Üniversitesi Rektörü Ekrem Savaş yeniliğe açık ve dinamik bir üniversite olmaktan taviz vermeyeceklerini ifade etti. Elde ettikleri tüm başarılarda akademisyenlerin ve idari personelin katkısı olduğunu ifade eden Rektör Savaş yapmış olduğu açıklamasında emek veren tüm personellere teşekkürlerini sundu.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ PERSONELİ İÇİN TÖREN DÜZENLENDİ!

Törenin açılışında konuşan Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Geçtiğimiz akademik yılda göstermiş olduğunuz üstün başarılarınızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. Her biriniz, bu üniversitenin değerli birer parçası olarak, akademik başarılarınızla, çalışma azminizle ve özverinizle üniversitemize çok önemli katkılarda bulundunuz.

usak-1.jpg

Ürettiği bilgiyi değere dönüştürerek, başka bir deyişle katma değer yaratarak bilimin ilerlemesine katkı sağlayan, donanımlı bireyler yetiştirmek için canla başla çalışan siz kıymetli akademisyenlerimizin ve iyi bir çalışma ortamının yaratılmasında kritik bir önem sahip olan idari işleri hatasız bir şekilde yürüten idari personelimizin başarıları bugüne kadar bizleri hep gururlandırdı.

usak-2.jpg

Bundan sonra da önemli başarılar elde edeceğinize inanıyor, çalışmalarınızda sizleri her zaman desteklediğimi, her zaman yanınızda olduğumu bilmenizi istiyorum” dedi.

usak-3.jpg

Rektör Prof. Dr. Ekrem Savaş’ın konuşmasının ardından yükselen 9 profesöre, 14 doçente ve 49 doktor öğretim üyesine cübbeleri giydirilerek, beratları verildi. Cübbe giydirme töreninin ardından 2023 yılı içerisinde, Fen, Matematik ve Mühendislik Bilimleri, Sağlık Bilimleri, Eğitim, Sosyal Beşeri ve Spor Bilimleri ile Güzel Sanatlar ve Mimarlık Bilimleri alanlarında yaptıkları bilimsel çalışmalar nedeniyle “Akademik Ödül”e hak kazanan Prof. Dr. Hakan Çalışkan, Prof. Dr. Osman Birgin, Doç. Dr. Mehmet Şahin, Doç. Dr. Fadime Fulya Taktak, Doç. Dr. Barış Sevinç, Doç. Dr. Hakan Boz, Doç. Dr. Münevver Özge Balta ve Dr. Öğretim Üyesi Sevil Orhan Özen’e ödül beratları takdim edildi. Törende ayrıca üniversitemiz birimlerinde görevli 7 idari personelimize (Şef Ali Ulutürk, Bilgisayar İşletmenleri Funda Doğmuş, Neziha Kızıldağ, Merve Ünal, Metin Yılmaz, Bora Sinan Uçar ve Memur Ayşegül Özkan) başarı belgesi verildi.

usak-4.jpg

Düzenlenen törenle görevinde yükselen akademisyenlere ödül ve başarı belgeleri takdim edilirken ardından gerçekleştirilen fotoğraf çekimi ile gece son buldu.