Uşak'ta 60 bin 330 öğrenci ders başı yaptı

Uşak'ta 2017-2018 eğitim öğretim yılının başlaması dolayısıyla Atatürk Anıtı'na çelenk konulmasının ardından, Aybey İlkokulu'nda tören tören düzenlendi.
Uşak'ta 60 bin 330 öğrenci ders başı yaptı

Yeni eğitim öğretim yılı nedeniyle İl Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, beraberindeki öğretmenlerle birlikte 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı'nda bulunan Atatürk Anıtı'na çelenk koydu.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Aybey İlkokulu'nda tören düzenlendi.

Törene katılan Vali Salim Demir, gazetecilere yaptığı açıklamada, il genelinde eğitim ve öğretimin sorunsuz başladığını belirtti.

Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerin rahat bir şekilde okullara gidebilmeleri için çalışmalar ifade eden Demir, "Çocuklarımız neşe ve sevinçle okullarına başladılar. Yeni eğitim öğretim döneminde 60 bin 330 öğrencimiz 289 okulda eğitim görecek. Şu ana kadar bana ulaşan bir sorun yok. İnşallah verimli bir eğitim-öğretim yılı geçiririz. Ekonomik durumu zayıf olan öğrencilere kırtasiye ile ilgili sorunlarını biz karşılayacağız." dedi.

Daha sonra Vali Demir, AK Parti Uşak Milletvekili Alim Tunç, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Sayın Dalkıran, İl Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder, İl Jandarma Komutanı Albay Yalçın Baysal sınıfları gezerek öğrencilerle sohbet etti.