Uşak Emniyeti'nden "Z-Kütüphane"

Uşak Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi kapsamında oluşturulan beşinci Z-Kütüphane, Ömer Bedrettin Uşaklıgil Ortaokulu'nda açıldı. 
Uşak Emniyeti'nden "Z-Kütüphane"

Ömer Bedrettin Uşaklıgil Ortaokulu'nda oluşturulan Z-Kütüphanenin açılışı, Uşak Valisi Salim Demir tarafından yapıldı. 

Demir, açılışta yaptığı konuşmada, çocuklara okuma sevgisi kazandırmak, zararlı alışkanlıklardan uzak tutmak ve eğitimlerine katkı sağlamak amacıyla Uşak Emniyet Müdürlüğü tarafından başlattıkları Zenginleştirilmiş Kütüphane Projesi kapsamında bugüne kadar dört okulda Z-Kütüphane kurulduğunu kaydetti.

Türkiye'nin her alanda ilerlediğini belirten Vali Demir, "Bir ülkenin donanımlı ve iyi eğitilmiş gençleri ve çocukları, o ülkenin geleceğinin garantisi ve sigortasıdır. Bu duygu ve düşüncelerle biz de siz öğrencilerimizi canla başla öğretmenlerimizin fedakar çalışmaları ile birlikte geleceğe hazırlıyoruz ve hazırlamaya da devam edeceğiz. 15 gün tatilden sonra yeniden eğitim ve öğretim bugün başlıyor. Biz biliyoruz ki ikinci yarıyılda sizler çok daha disiplinli, çok daha gayretli olarak derslerinizi ciddiye alarak, çalışmalarımızı yürüteceksiniz. Bizler de devletin tüm imkanlarıyla sizin daha iyi yetişmemiz için tüm gayretleri tüm kamu kurum ve kuruluşları ile birlikte yürüteceğiz" dedi. 

"Şehit polis memurunun adı verildi"

Uşak Emniyet Müdürü İbrahim Ergüder ise  Z-Kütüphaneye FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Marmaris'te şehit düşen Cumhurbaşkanlığı koruma polisi Mehmet Çetin'in isminin verildiğini söyledi. 

Kütüphanenin yaklaşık 100 bin lirayla mal olduğunu aktaran Ergüder, önümüzdeki dönemde yeni kütüphaneler oluşturmayı hedeflediklerini dile getirdi. 

Açılışa Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekem Savaş,  İl Jandarma Komutan Albay Yalçın Baysal, Milli Eğitim Müdürü Bülent Şahin, Şehit Mehmet Çetin’in babası Hüseyin Çetin ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.