Üniversitede Başarılı Olmanın Yolları

Üniversiteyi kazanmak için sarf ettiğiniz onca emekten sonra üniversiteye geldiğinizde üniversitede derslerinizi geçmek için lisedeki çalışma yöntemlerinizin yeterli olmadığının farkına varırsınız.
Üniversitede Başarılı Olmanın Yolları

Bu nedenle, üniversite öğrencisi nasıl başarılı olur diye merak edersiniz. Sizlere önereceğimiz yöntemleri uygulayarak derslerinizden üstün notlar alabilirsiniz.

Derslerinizi Düzenli Olarak Takip Edin

Üniversitede pek çok fakülte devam zorunluluğu aramaktadır. Sizin fakülteniz devam zorunluluğu aramasa dahi üniversitede başarılı olmak istiyorsanız derslerinizi düzenli olarak takip etmeli; derse katılmalısınız.

Kendi Notlarınızı Tutmaya Gayret Gösterin

Üniversitede en çok karşılaşacağınız durumlardan bir tanesi hazır satılan ve önceki yıllarda öğrencilerin tuttuğu ders notlarıdır. Öğrenciler hazır notların var olduğunu görünce derste not tutmazlar ve bu notlara çalışırlar. Bu notlara göz atmayı ihmal etmeyin ancak notlarda yanlışlıklar ve önceki senelerden kalmış bilgilerin geçerli olmayacağının farkında olun. Derslerinizde başarılı olmak için her zaman kendi notlarınızı tutmaya gayret gösterin. Böylece hem dersi daha iyi anlamış olursunuz hem de daha yüksek notlar alırsınız.

Flash Card (Hafıza Kartları) Hazırlayın

İster sözel ister sayısal ağırlıklı bir bölümde okuyun; dersi ve önemli hususları size hatırlatan hafıza kartlarını hazırlamaya çalışın. Böylece konularınızı daha hızlı hafızanıza kaydeder ve derslerinizde daha başarılı olursunuz.

Derslerde Aktif Olmaya Özen Gösterin

Üniversitede sınıf mevcudu ne kadar kalabalık olursa olsun, öğretmenleriniz derse katılan öğrencileri tanırlar. Öğretmenlerinizin gözüne girmek ve üniversitede başarılı olmak için derslerde aktif olmaya ve derslere katılmaya özen gösterin.