Tüm okullarda yasaklandı! Milli Eğitim Bakanı açıkladı, tamamen değişti!

Tüm okullarda yasaklandı! Milli Eğitim Bakanı açıkladı, tamamen değişti!
Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin öğretmenlere yönelik bir konuşma yaparak bu yıl okullarda uygulanacak olan yeni kuralları açıkladı. Bakan Yusuf Tekin özellikle okullarda cep telefonu kullanımına dair alınan son kararı duyurdu.

Türkiye’de 2023-2024 eğitim ve öğretim yılı için son hazırlıklar yapılıyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin mesleki çalışma döneminin başlamasıyla öğretmenlere EBA canlı yayınında hitap etti. Haziran ayından itibaren yeni eğitim ve öğretim yılına hazırlandıklarını belirten Bakan Yusuf Tekin deprem bölgesine yönelik de tüm tedbirleri aldıklarını söyledi.

YENİ YÖNETMELİK GELİYOR!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin mevzuatta da yenileme yaptıklarını belirterek, “Önümüzdeki günlerde bazı yönetmeliklerde değişiklikler yapıldığını ilan edeceğiz. Başta ortaöğretim yönetmeliği olmak üzere temel eğitim, hayat boyu ve ölçme değerlendirme ile alakalı yönetmelik hazırlıklarımızı da tamamladık. Bu hafta içerisinde bunları yayımlamış olacağız ve kamuoyuna da duyuracağız.” ifadelerini kullandı.

OKULLARDA YASAKLANDI!

Okullarda cep telefonu kullanımına dair alınan son kararı açıklayan Bakan Yusuf Tekin, “Öğretmen arkadaşlarımızı rahatsız eden bir durum vardı. Hem disiplin uygulamaları anlamında hem de özel hayatın gizliliği anlamında karşı karşıya kalınan problemleri çözmek için okullarda cep telefonu kullanımına dair yeni bir uygulamaya gidiyoruz. Yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimizin sınıflarda cep telefonu kullanımlarını tamamıyla engelledik. Öğretmenlerimiz de zorunlu olmadıkça cep telefonlarını sınıflarda ders sırasında kullanmamalıdırlar. Buna azami özen gösterilmesini bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

RANDEVU TAKVİMİ UYGULAMASI BAŞLIYOR

İlk defa bu yıl uygulanacak olan bir yeniliği de açıklayan Bakan Yusuf Tekin, “Öğretmenlerimizin çok rahatsız oldukları bir başka durum vardı. Dünyanın farklı ülkelerinde buna dair uygulamalar var. Bundan sonra artık velilerimiz öğretmenlerle belirli bir sistem içerisinde görüşebilecekler. Eğer velimiz öğretmenimizle görüşmek istiyorsa randevu takvimi içerisinde bunun olmasını istiyoruz. Bu konuda kapsamlı bir bilgilendirme de yapacağız.” dedi.

Okul bahçelerinin önemine değinen Bakan Yusuf Tekin, “Okul bahçelerini oldukça önemsiyoruz. Buralar çocukların dijital bağımlılıktan uzaklaştıkları, bilgisayar oyunlarından veya sosyal medya platformlarından uzak kaldıkları, gönüllerince ve kaliteli zaman geçirdikleri, fiziksel aktiviteler yaptıkları birer ortam olarak yeniden dizayn edilmelidir. Tüm okullarımızda okul yöneticilerimize bu konuda büyük bir görev düşmektedir.” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.