Tıp fakültesi öğrencileri beyaz önlük giydi

Uşak Üniversitesi Tıp Fakültesi 1. sınıf öğrencileri için beyaz önlük giyme töreni düzenlendi.
Tıp fakültesi öğrencileri beyaz önlük giydi

Bir Eylül Yerleşkesi  Recep Tayyip Erdoğan Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene, Uşak Üniversitesi Rektör Vekili  Prof. Dr. Sayın Dalkıran, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Saim Savaş, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Karahan, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Karahan, yaptığı açılış konuşmasında, tıp fakültesinde öğrenci olmanın bir ayrıcalık olduğuna dikkat çekti.

Karahan, "Fakültemizde 38 öğretim üyesi var, hocalarımızdan 8’i profesör, 4’ü doçent, 26’sı yardımcı doçent. Şu anda 25 öğretim üyemiz hastanemizde sağlık hizmeti vermekte. Mevcut sağlık hizmetlerinin güçlenmesi ve olmayanların açılması önceliğimiz. Yeni bir fakülte olmamıza rağmen 3 tıbbi konferans gerçekleştirdik. Temel bilimlerde öğretim üyesi eksiğimiz kalmadı. Şu anda 62 öğrencimiz var. Öğrencilerimizin her derdine derman olmaya çalışıyoruz. Öğrencilerime söz veriyorum, diğer tıp fakültelerinden hiçbir eksiğimiz kalmayacak, biz bu yolda her şeyi yapmaya hazırız." şeklinde konuştu.

Rektör Vekili Prof. Dr. Dalkıran ise, hekimliğe ilk adımın beyaz önlük giymek olduğunu belirtti.

Öğrencilere eğitim hayatında başarılar dileyen Dalkıran, şöyle konuştu:

"Beyaz önlük güzeli, hayrı temsil eder. Zaman çabuk geçer, başlamak bitirmenin yarısıdır. Hekimliğe o temiz, o beyaz önlüğü giyerek başlayacaksınız. Her meslek güzeldir fakat hayata hizmet eden meslekler daha kıymetlidir. Siz hayata hizmet ediyorsunuz, kişinin hayatta kalmasını sağlıyorsunuz. Kaliteli bir hayat sürme ve kazandırma noktasında faaliyet yürüteceksiniz. Bu çok daha değerlidir. Yaptığımız işi düzgün yapmalıyız. Biz hesap verilebilirlik noktasında üzerimize düşenin fazlasını yapacağız. Kutsal bir meslekte ilk adımlarını atan siz yavrularımızı ve ailelerinizi kutluyorum. Annemin tabiriyle, Allah tüm yavrularımıza zihin açıklığı versin. Meslek hayatınızda hiçbir ırk ayrımı yapmadan yemininize sadık kalacağınıza inanıyorum. Bu yolda hepinize başarılar diler, saygılarımı sunarım."

Konuşmaların ardından öğrenciler önlüklerini giydi.