Son Dakika! ÖSYM 2023 YKS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu Yayınlandı

Son Dakika! ÖSYM 2023 YKS Ek Yerleştirme Tercih Kılavuzu Yayınlandı
Bu yıl YKS'ye giren adayların pek çoğunun merakla beklediği YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu Yayımlandı. ÖSYM tarafından yapılan duyuru haberimizin devamında...

ÖSYM tarafından yapılması merakla beklenen açıklama nihayet son dakika olarak geldi. YKS sınavına giren çok sayıda adayın ne zaman açıklanacağını beklediği YKS Ek Yerleştirme Kılavuzu, az önce ÖSYM resmi internet adresinde vatandaşlar ile paylaşıldı. Yapılan açıklamada adaylara gerekli bilgiler ve bağlantılar aktarıldı. İşte ÖSYM'nin resmi açıklaması

2023-YKS Ek Yerleştirme Tercihlerinin Alınması

2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) sonuçlarına göre 2023-2024 öğretim yılı için yükseköğretim programlarına ek yerleştirme işlemleri, ÖSYM tarafından yapılacaktır.

Adaylar, 2023-YKS Ek Yerleştirme için tercihlerini, 12-17 Eylül 2023 tarihleri arasında T.C. kimlik numaraları ve şifreleriyle ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr adresinden veya ÖSYM Aday İşlemleri Mobil Uygulamasından bireysel olarak kendileri yapacaktır. Tercih işlemleri, 12 Eylül 2023 tarihinde saat 14.00’te başlayacak, 17 Eylül 2023 tarihinde saat 23.59’da sona erecektir.

2023-YKS Yükseköğretim Programları Ek Yerleştirme Kılavuzu’na, aşağıdaki bağlantıdan erişilebilecektir. Bu Kılavuz, adaylara ve diğer ilgililere ön bilgi vermek amacıyla yayımlanmaktadır. Tercih yapacak adayların tercih süresi içinde ÖSYM'nin internet adresinden yayımlanacak Kılavuzu dikkatle incelemeleri, tercihlerini kılavuz bilgileri doğrultusunda yapmaları gerekmektedir.

Ek yerleştirme işlemleri, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı Kılavuzu, 2023-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu ile 2023-YKS Yükseköğretim Programlarına Ek Yerleştirme Kılavuzu’nda belirtilen kurallar doğrultusunda yapılacaktır.

Adaylara ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

ÖSYM BAŞKANLIĞI

ekran-resmi-2023-09-11-15-52-16.png

Yapılan bu açıklama ile ek yerleştirmeden faydalanmak isteyen adayların hangi işlemleri yapmaları gerektiği belirtilmiş durumda. Daha detaylı bilgi ya da yeni gelişmeler için Uşak Gündem internet gazetesini takip edebilirsiniz.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.