Okula Yeni Başlayan Öğrencilere Tavsiyeler

Okula başlama ile uzun yıllar sürecek bir maratonun ilk adımını atmış olacaksınız. Bu maraton oldukça zorlu olacak ilk başlarda her şey bir oyunken zaman ilerledikçe her şey daha ciddileşecek.
Okula Yeni Başlayan Öğrencilere Tavsiyeler

Sınavlar, ödevler peş peşe gelecek. Ve bu zor dönemi başarılı ile atlatmak için okula ilk başladığınız zamanlarda yapacağınız olumlu şeyler ilerisi için oldukça önemlidir. Ve bu olumlu olaylar iyi bir geleceğin başlangıcı bile olabilir.

İlkler Her Zaman Önemlidir

‘’Ağaç yaşken eğilir.’’ Diye bir sözümüz vardır. Yani ilk başata yapacağımızı olumlu şeyler hayatımızın ileri aşamalarında olumlu sonuçlar doğdururken olumuz durumlarda hayatımızın ileriki aşamalarında bizi olumsuz etkiler. Bazı tavsiyelere uyarak her şeyin çok daha olumlu olması sağlanabilir. Bunlar ise; öğretmen ve veli iş birliği etkin bir şekilde sağlanmalıdır, çocuklarınız karşı sakin ve kararlı olun, çocuklarınıza karşı okul ilk zamanlarda gösterdiğiniz sevgiyi dadada arttırın, okulun ilk haftasında çocuklarınız çok sıkmayın aksi takdirde birde okuldan uzamalaşma durumu olabilir, çocuğunuzun herhangi bir alerjisi  yâda sağlık sorunu varsa öğretmenini ve okul yönetimine önceden söyleyin, çocuğunuza kendinizin ve ailesindeki diğer kişilerin ad ve soyadını, mümkünse telefon ve iş yerinin adını da öğretin,  çocuğunuz okuldan geldiğinde onla sohbet edin gününü nasıl geçtiğini sorun, çocuğunuz hakkında gerekli bilgileri öğretmenine vererek öğretmenin çocuğunuzu tanımasını sağlayın. Tüm bunlar okula yeni başlayan öğrenciler için tavsiyeler olarak söyleyebiliriz.