Okul birincilerinin tercihi Uşak Üniversitesi oldu

Okul birincilerinin tercihi Uşak Üniversitesi oldu
YKS 2023 sınavı sonrası ÖSYM tarafından açıklanan yerleştirme sonuçları ile öğrencilerin üniversite kayıt telaşı başladı.

Okul birincilerinin tercihi Uşak Üniversitesi oldu - Uşak Üniversitesi bu sene okul birincilerinin gözdesi haline geldi. 2023 YKS sınavının ardından yüzde 98 doluluk oranına ulaşan Uşak Üniversitesi başarısı ile göz doldurdu.

Uşak Üniversitesinin başta Tıp Fakültesi olmak üzere birçok bölümü okul birincilerinin tercihi oldu. Kayıt sürecinin devam ettiği üniversitede Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş öğrencileri yalnız bırakmadı ve kayıt heyecanlarına ortak oldu.

UŞAK ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİN GÖZDESİ HALİNE GELDİ!

Her yıl eğitim kalitesini artırarak ulusal ve uluslararası derecelendirme listelerindeki konumunu üst sıralara taşıyan Uşak Üniversitesi okul birincilerinin de tercihi oldu. Bu yıl yüzde 98 doluluk oranına ulaşan Uşak Üniversitesinin başta Tıp Fakültesi olmak üzere birçok bölümü okul birincilerinin tercihi oldu.

universite-1.jpg

Eğitim kalitelerini günden güne arttırdıkları ve öğrencilerin ilk tercih ettiği üniversiteler arasında daha üst sıralara yükseldiklerini söyleyen Uşak Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Savaş, “Uşak Üniversitesi hem coğrafi konumu hem de verdiği kaliteli eğitimle son yıllarda bölgenin gözde üniversiteleri arasına girdi.

universite-2.jpg

Bu yıl Yükseköğretim Kalite Kurulu’ndan (YÖKAK) kurumsal akreditasyon belgesi almaya hak kazanan 30 üniversiteden biri olan üniversitemizin Tıp Fakültesini 3, Diş Hekimliği Fakültesini 3, Eğitim Fakültesini 12, Fen Edebiyat Fakültesini 4, Sağlık Bilimleri Fakültesini 3, Spor Bilimleri Fakültesini 2, Ziraat Fakültesini 1, Adalet Meslek Yüksek Okulunu 2, Banaz Meslek Yüksekokulunu 2, Karahallı Meslek Yüksekokulunu 1, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu 6 ve Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunu 1 okul birincisi tercih etti. Bu öğrencilerimizi tebrik ederken ‘Uşak Üniversitesi ailesine hoş geldiniz’ diyorum” diyerek kayıt için gelen tüm öğrencileri tebrik ederek başarılar diledi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum