Okul Başarısını Arttırmak İçin İpuçları

Okul başarınızı arttırmak istiyorsunuz ama ne kadar çalışırsanız çalışın istediğiniz başarıyı elde edemiyor musunuz?
Okul Başarısını Arttırmak İçin İpuçları

Size önereceğimiz çalışma yöntemleri ve okul başarısı için ipuçları ile istediğiniz hedeflere ulaşmanızı sağlayacak bilgiler vereceğiz.

Uykunuza Dikkat Edin

Gece geç yatmak ertesi gün, gün içerisinde kendinizi enerjisiz hissetmenize neden olur bu nedenle yeterli uyku almaya ve erken kalkmaya özen gösterin.

Etkili Dinleme Yöntemlerini Öğrenin

Etkili bir şekilde ders dinlemek dersinizi derste halletmenizi sağlayarak size zaman kazandırır. Bu neden etkili dinleme yöntemlerini uygulamak için öğretmeniniz ile göz teması kurmaya ve önemli bilgileri not almaya özen gösterin.

Anlamadığınız Noktaları Sormaktan Çekinmeyin

Anlamadığınız noktaları öğretmeninize sorarak kafanızda soru işareti kalmamasını sağlayın. Böylece o konu sınavda çıktığında soruyu boş ya da yanlış yapmayacak doğru yaparak istediğiniz notlara ulaşacaksınız.

Tekrar Edin

O gün derste gördüklerinizi okuldan geldikten sonra tekrar etmeye özen gösterin. Mümkünse yemek yedikten sonra hemen ders çalışmaya başlamayın. Bir 45 dakika - 1 saat sonra derse oturun böylece hem dinlenmiş olacaksınız hem de tekrara hazır olacaksınız.  Tekrarın ardından varsa o günkü ödevlerinizi ve o konu ile ilgili sorularınızı çözün.

Çalışma Ortamınız Size Özel Olsun

Çalışma ortamınızın ders çalışmaya uygun, sessiz ve sakin bir ortam olmasını sağlayın ve orada ders çalışmak dışında başka hiçbir faaliyet ile ilgilenmeyin. Böylece çalışma ortamınıza gittiğinizde otomatik olarak ders çalışmaya adapte olmuş olacaksınız.

Ders Çalışma Planı Yapın

Başarılı olmak istiyorsanız çalışma programı hazırlayarak o gün hangi derslere çalışacağınızı hangi soruları çözeceğinizi kaydedin. Böylece hiçbir konuyu atlamadan çalışmış ve konularınızı pekiştirmiş olacaksınız.