Öğrencilere yaz tatili müjdesi! 14 Haziran'a kadar başvuru yapana tamamen ÜCRETSİZ olacak

Okulların kapanış tarihi için geri sayım başlarken milyonlarca öğrenci yaz tatili için geri sayıma başlamıştı. Tatili boş geçirmek istemeyen öğrencilere yönelik destek açıklandı.
Öğrencilere yaz tatili müjdesi! 14 Haziran'a kadar başvuru yapana tamamen ÜCRETSİZ olacak

MANİSA (İHA) - Hatırlanacağı üzere okullarda ilk ders zili 11 Eylül 2023 tarihinde çalmış, öğrenciler ders başı yaparak yeni eğitim öğretim yılına başlamışlardı. Zorluklarla geçen 1 yılın ardından öğrencilerde yaz tatili telaşı başlarken Milli Eğitim Bakanlığı 2024 yılı için son ders zilinin çalacağı tarihi 14 Haziran 2024 olarak açıklamıştı.

YAZ TATİLİNİ BOŞ GEÇİRMEK İSTEMEYEN ÖĞRENCİLERE ÜCRETSİZ YAZ OKULU MÜJDESİ!

Şehzadeler Belediyesi, yaz tatilini verimli geçirmek isteyen 6, 7 ve 8. sınıf öğrencileri için kapsamlı yaz kursları düzenliyor. 26 Haziran'da başlayacak olan kurslar, Türkçe, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Fen, Matematik, Sosyal Bilgiler ve İngilizce derslerini kapsayacak. Gençlik Merkezi'nde gerçekleştirilecek olan bu kurslar, öğrencilere hem derslerinde destek olmak hem de yaz tatillerini eğitici ve eğlenceli bir şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla düzenleniyor. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilecek derslerde öğrenciler, yeni bilgiler öğrenirken aynı zamanda mevcut bilgilerini pekiştirme fırsatı bulacaklar.

yaz-tatili-karari.jpg

Şehzadeler Belediye Başkanı Gülşah Durbay, yaz kursları hakkında yaptığı açıklamada, "Gençlerimizin eğitimine katkı sağlamak ve onların yaz tatillerini en iyi şekilde değerlendirmelerine yardımcı olmak bizim önceliklerimiz arasında. Bu kurslar sayesinde öğrencilerimiz, hem akademik olarak desteklenecek hem de sosyal ve kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak aktivitelerle dolu bir yaz geçirecekler. Tüm öğrencilerimizi bu fırsattan yararlanmaya davet ediyorum," dedi.

Kurslara katılmak isteyen öğrencilerin mutlaka 14 Haziran tarihine kadar başvuru yapmaları ve gerekli işlemleri tamamlamaları gerekiyor. Enflasyonda yaşanan yükseliş özel kurs ve etüt merkezlerinin de fiyatlarını rekor seviyelere taşırken pek çok il ve ilçe belediyesi tarafından öğrencilere ücretsiz yaz kursları düzenleneceği açıklanmıştı.