Öğrenciler için tatil müjdesi verildi! Okullar 9 gün tatil edilecek! İşte tarihi

Bir süredir okullar için ara tatil uygulaması uygulanıyor. Öğrenciler de okulların açılmasından sonra hemen en yakın ara tatil araştırmasına başladı! MEB takvimi yayımladı. İşte okulların tatile gireceği tarih
Öğrenciler için tatil müjdesi verildi! Okullar 9 gün tatil edilecek! İşte tarihi

Sınavlardan yorulan ve tatil düşüncesine giren öğrenciler için güzel haber geldi. Yapılan açıklamada ilk ara tatilin zamanı belli oldu. MEB, ilk ara tatil ve sömestr zamanını açıkladı. Bu haber özellikle öğrenciler tarafından sevinçle karşılandı.

Her yıl ara tatil öğrenciler kadar veliler tarafından da araştırılıyor. Öğrenciler Kasım ayında ara tatil yaparken, bu yıl tatilin zamanı ve süresi de belli oldu. Okullar ara tatile ne zaman girecek? İlk ara tatil ne zaman? Detaylar haberimizde

MEB DUYURDU

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan son açıklamaya göre bu yılı kapsayan 2023 ve 2024 eğitim öğretim yılı için ara tatil zamanı belli oldu.

MEB ARA TATİL NE ZAMAN?

Yapılan açıklamaya göre öğrenciler için birinci dönem ara tatili 13 Kasım 2023 Pazartesi günü başlayacak. Öğrenciler için ara tatil öncesi son ders zili 10 Kasım 2023 Cuma günü çalacak. Öğrenciler tatilden sonra okullarında 19 Kasım 2023 Pazartesi dönecek. Tatil de 17 Kasım 2023 Cuma günü sona erecek.

2832234-810x458.jpg

SÖMESTR TATİLİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Öğrenciler bir yandan da sömestr tatilini merak ediyor. MEB’in yayınladığı takvime göre sömestr takvimi de belli oldu. 22 Ocak 2024 Pazartesi başlayacak olan tatil 2 Şubat 2024 Cuma günü bitecek.

Tatilden sonra öğrenciler 5 Şubat 2024 Pazartesi günü okula dönecek olup, ikinci dönem ara tatilini 8 Nisan – 12 Nisan tarihleri arasında yapacak.