Menteşe Belediyesi duyurdu! Yaz kurslarına kayıtlar başladı

Menteşe Belediyesi’nin her yıl 5-16 yaş aralığındaki çocuklara yönelik ücretsiz olarak düzenlediği yaz kurslarına kayıtların başladığı duyuruldu. Menteşe Belediyesi kurslarla ilgili detayları da açıkladı.
Menteşe Belediyesi duyurdu! Yaz kurslarına kayıtlar başladı

Menteşe Belediyesi duyurdu! Yaz kurslarına kayıtlar başladı - Muğla Menteşe Belediyesi 5-16 yaş aralığındaki çocuklara yönelik ücretsiz  düzenleyeceği yaz kurslarına kayıtların alınmaya başladığını duyurdu. Kurslarda çocuklara 21 farklı branşta eğitim verileceği bildirilirken Menteşe Belediyesi’nin alanında uzman eğitmenleri tarafından; ahşap boyama, animasyon, bağlama, çocuk korosu, ebru, gitar, güzel yazı, halk oyunları, hızlı okuma, karikatür, keman, kilim dokuma, makrome örgü, model uçak, ata mozaik, origami, resim, ritim atölyesi, seramik, takı tasarım olmak üzere farklı branşlarda kurslar verilecek.

KAYITLAR 23 HAZİRAN'A KADAR SÜRECEK

Yaz kurslarına kayıt yaptırmak isteyenler 5 - 23 Haziran tarihleri arasında Konakaltı İskender Alper Kültür Merkezine başvuruda bulunabilecek. Kayıtların ardından ise kurslar 3 Temmuz 2023 tarihinde başlayacak.

Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, yaz kurslarına katılan çocukların seçtikleri alanlarda kendilerini geliştirme fırsatı bulacaklarını kaydederek, “Yaz kursları ile amacımız tatile giren çocuklarımızın, ilgileri bulunan alanlarda kendilerini geliştirmeleri, yeteneklerini keşfetmeleri ve yeni arkadaşlıklar kurarak sosyalleşmelerini sağlamaktır. Uzman eğitmenlerimiz kurslarımızda her çocuğumuzla özel olarak ilgilenecekler. Geleceğimiz olan çocuklarımızı kültürel değerlerimizden, spordan, sanattan ve müzikten uzak olarak yetiştiremeyiz. Bu nedenle Menteşe Belediyesi olarak çocuklarımıza yönelik projelere imza atmaya, kurslar düzenlemeye devam edeceğiz.” şeklinde konuştu.