MEB'den son dakika yeni TATİL kararı! Salı ve Çarşamba günü 81 ilde tüm okullar TATİL ilan edildi

9 günlük Ramazan Bayramı tatilini ara tatille birleştiren MEB'den daha bu tatil bitmeden peş peşe 2 yeni tatil açıklaması geldi. MEB son dakika açıklaması!
MEB'den son dakika yeni TATİL kararı! Salı ve Çarşamba günü 81 ilde tüm okullar TATİL ilan edildi

MEB'den son dakika yeni TATİL kararı! Salı ve Çarşamba günü 81 ilde tüm okullar TATİL ilan edildi- Bu sene Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklama ile Ramazan Bayramı tatili 9 güne çıkartılmıştı. Ancak öğrenciler ara tatilde oldukları için bu ek tatilden yararlanmamış iki tatil birleştirilmişti.

Milli Eğitim Bakanlığı daha bu tatil sona ermeden peş peşe iki yeni tatil kararı aldı. Öğrenciler belirlenen resmi tatil takvimi doğrultusunda biri Salı diğeri ise Çarşamba günü olmak üzere 2 kez tatil yapacaklar. İşte o tatil kararları...

MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEB SON DAKİKA TATİL KARARI! HANGİ GÜNLER OKULLAR TATİL İLAN EDİLDİ?

MEB tarafından resmi tatil takvimi ile birlikte belirlenen eğitim öğretim günleri uygulanmaya devam ediyor. Bu kapsamda 9 günlük bayram tatili 2. ara tatil ile birleştirilmişti. Öğrenciler alınan karar ile üzüntü yaşarken yeni tatil müjdesi geldi.

Türkiye 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile 1 Mayıs Emek ve Dayanışma günü resmi tatillleri için geri sayıma geçmişti. Resmi tatil takvimi kapsamında öğrencilere 2 günlük yeni tatil müjdesi gelmiş oldu. Okullar 23 Nisan Salı günü Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları nedeniyle 1 gün tatil olacak.

Ardından öğrenciler 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle verilecek olan resmi tatil nedeniye bu seferde 1 Mayıs Çarşamba günü okullara gitmeyecekler ve tatil yapacaklar. Böylelikle öğrenciler 2 gün tatil yapma fırsatı elde etmiş olacaklar. Okullar ise 14 Haziran 2024 tarihinde kapanacak....