Matematik Olimpiyatları ödül töreni Aydın Söke'de yapıldı!

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde düzenlenen “Aydın Ortaokullar ve Liseler Arası Matematik Olimpiyatları” için ödül töreni Söke’de düzenlendi.
Matematik Olimpiyatları ödül töreni Aydın Söke'de yapıldı!

Aydın İl Milli Eğitim Müdürlüğü özle bir etkinliğe daha imza attı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın başlatmış olduğu Matematik Seferberliği Projesi kapsamında “Aydın Ortaokullar ve Liseler Arası Matematik Olimpiyatları” yapıldı. Bu çok özel etkinliğin ödül töreni ise Söke ilçesinde gerçekleştirildi.

Söke Şehit Faruk Demir İmam Hatip Anadolu Lisesi Salonunda yapılan ödül törenine yoğun bir katılım gerçekleştirildi. Matematik Olimpiyatlarında başarı gösteren okullar ve öğrenciler ödüllendirildi. Ödülleri takdim edilen öğrenciler büyük bir mutluluk yaşadılar.

ÖDÜL TÖRENİ YAPILDI

Söke Şehit Faruk Demir İmam Hatip Anadolu Lisesi Salonunda yapılan ödül törenine Aydın İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Söke Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Evin, Söke İlçe Milli Eğitim Müdürü Şerafettin Yapıcı başta olmak üzere davetliler, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Ali Kuşçu yılı Aydın Ortaokullar ve Liseler Arası Matematik Olimpiyatları'nda dereceye girenlere ödülleri takdim edildi.

2. Aşama Sınavı İl Finali değerlendirme sonuçlarına göre Liseler kategorisinde; Ortaklar Fen Lisesi birinci, Aydın Fen Lisesi ikinci, TED Özel Anadolu Lisesi üçüncü oldu.

3. Aşama Sınavı İl Finali değerlendirme sonuçlarına göre Ortaokullar kategorisinde; Bozdoğan Fatih Ortaokulu birinci, Söke Amerikan Kültür Ortaokulu ikinci, İncirliova Özel Bahçeşehir Ortaokulu üçüncü oldu.

Birincilere 20 Bin, ikincilere 10 Bin, üçüncülere ise 6 Bin TL değerinde ödül çekleri verilirken; dereceye giren tüm okulların öğrencilerine madalya takdim edildi.

Öğrencilerin matematik alanındaki yeteneklerini fark etmelerine ve yarışmacı bir anlayışla bu bilgilerini ölçebildikleri Matematik Olimpiyatları her açıdan büyük bir memnuniyet ile karşılandı. Eğitim alanında fark yaratan bir uygulama olan bu etkinliğin bundan sonra da yapılmasına karar verildi. Yeni eğitim ve öğretim yılında da bu şekilde bir organizasyon ile Aydın’da öğrencilerin yarışacakları belirtildi.

Kaynak:Haber Kaynağı