Manisa'da Jandarma KADES eğitimi verdi

Manisa Salihli'de Jandarma kadınların güvenliği için geliştirilen KADES programı için özel eğitim programı düzenledi.
Manisa'da Jandarma KADES eğitimi verdi

Kadınlara yönelik şiddet olayları her geçen gün katlanarak artarken kadınları korumak ve güvenliklerini sağlamak adına KADES programı geliştirilmişti. Kadın Destek Uygulaması KADES cep telefonuna indirilerek acil durumlarda ihtiyaç duyulan desteğin kısa sürede gelmesini sağlarken kadınlara programın kullanımı için gerekli bilgilendirmelerde yapılıyor.

KADES PROGRAMI NASIL KULLANILIR?

Manisa’nin Salihli İlçesindeki Jandarma Komutanlığına bağlı Aile içi Şiddetle Mücadele ve Çocuk Kısım Amirliği ekipleri, Jandarma Teşkilatı’nın 185.Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilçedeki AVM’de stant açarak Kadın Destek Uygulaması’nı (KADES) tanıttı.

kades-1.jpg

Salihli’de jandarma ekipleri aile içi şiddet gören veya şiddete maruz kalma ihtimali olan kadınların daha rahat ihbarda bulunabilmesi için geliştirilen KADES hakkında detaylı bilgi sahibi olunması ve uygulamanın daha etkin, doğru zamanda kullanılması için çalışmalarına devam ediyor.

kades-2.jpg

Jandarma Teşkilatı’nın 185.Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında ilçedeki AVM’de stant açan Salihli İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, Kadın Destek Uygulaması’nı (KADES) tanıttı.

kades-3.jpg

Ekipler farkındalık oluşturmak amacıyla “Kadına EL KAL-KA-MAZ” ve “KADES” broşürleri dağıtırken, çocuklara da çocuk dergisi, balon ve şapka hediye edildi.

kades-4.jpg

KADES uygulamasını indiren kişi sayısı her geçen gün artarken uygulama sadece eşlerinden şiddet gören kadınları değil aynı zamanda kendi can güvenliklerini tehdit altında gören tüm kadınları koruyor. Yolda giderken tedirgin olan kadınlar dahi tek bir tuşa basarak güvenlik güçlerine anında ihbarda bulunabiliyorlar.

Kaynak:Haber Kaynağı