Manisa'da bilgi yarışmasında iki okul birinciliği paylaştı

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan bilgi yarışmasında iki okul birinciliği paylaştılar. İki okulun öğrencileri de aynı puanı alınca birincilik her iki okula da verildi.
Manisa'da bilgi yarışmasında iki okul birinciliği paylaştı

Manisa’nın Sarıgöl ilçesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen ortaokullar arası bilgi yarışması enteresan bir tesadüfle sonuçlandı. İki okulun öğrencileri finalde aynı puana ulaştılar. Bunun üzerine yedek sorulara geçildi. Öğrencilere 3 soru daha soruldu ama her iki okulun puan eşitliğine devam etmesi ile beraber birincilik iki okula birden verildi.

Bilgi yarışmasında öğrencilerin başarılı bir performans göstermeleri hem öğretmenleri sevindirdi hem de İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bu durumdan memnun kaldı. Öğrencilerin doğru şekilde eğitildiklerini gösteren bu durum sevinçle karşılandı.

"Dilimizin Zenginlikleri ve Yıl Sonu Faaliyet Haftası Etkinlikleri" kapsamında Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen Ortaokullar Arası Bilgi Yarışmasının finali, Atatürk Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Grup aşamalarında ilk ikiye giren dört okul final turunda mücadele etti. Kıyasıya geçen yarışmaya seyirciler büyük ilgi gösterdi. 20 sorunun sonunda Dadağlı Ortaokulu ve Ahmetağa Neslihan Urgancı Ortaokulu'nun puanları eşit olunca yedek üç soruya geçildi. Yedek sorular sonunda da puanlar eşit olunca Dadağlı Ortaokulu ve Ahmetağa Neslihan Urgancı Ortaokulu birinci ilan edildi.

Çanakçı Ortaokulu üçüncü olurken Tırazlar Hüseyin Gümüşlü Ortaokulu ise dördüncü oldu.
Yarışma sonunda dereceye giren öğrencilere ödüllerini Sarıgöl İlçe Milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak ve Şube Müdürü Yüksel Kanyılmaz verdi.

HEDİYE ÇEKLERİ VERİLDİ

Birinci olan okul öğrencilerine madalya ve her bir öğrenciye 500, ikinci olan okul öğrencilerine madalya ve her bir öğrenciye 400, üçüncü olan okul öğrencilerine madalya ve her bir öğrenciye 300 ve dördüncü olan okul öğrencilerinin her birine ise 200 liralık kırtasiye hediye çeki verildi.

Sarıgöl ilçe milli Eğitim Müdürü Cezmi Yıldırak, "Öğrencilerimize ve öğrencilerimizin başarısında pay sahibi olan öğretmenlerimize teşekkür ederim." dedi.

Sarıgöl’de yapılan ve büyük ilgi gören bilgi yarışması oldukça fazla dikkat çekti. Yarışmanın tüm okul düzeylerinde yeni eğitim öğretim yılında yapılması kararlaştırılırken tün Manisa’ya bu uygulamanın yayılacağı bildirildi.