Manisa'da 19 Mayıs'a özel bilgi yarışması yapıldı!

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle bilgi yarışması düzenlendi.
Manisa'da 19 Mayıs'a özel bilgi yarışması yapıldı!

MANİSA (İHA) - 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurtta coşku ile kutlanıyor. Bu özel gün için özel etkinlikler yapılıyor. Bunlardan birisi de Manisa’nın Alaşehir ilçesinde gerçekleştirildi.

Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından bir bilgi ve kültür yarışması düzenlendi. Öğrenciler gruplar halinde bu yarışmaya katılıp bilgilerini test etme imkanı buldular. Oldukça eğlenceli geçen yarışmanın sonunda kazananlara ödülleri takdim edildi.

BİLGİ YARIŞMASI HEYECANLA TAKİP EDİLDİ

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından bilgi ve kültür yarışması düzenlendi. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla düzenlenen yarışmayı Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu da izledi.

Atatürk Kızları, Akıncılar, Bandırma Vapuru, Harekat Ordusu, İstilasi Vatan, İttihat ve Terakki ve Kuvay-ı Milliye isimleriyle 8 grubun yarıştığı bilgi ve kültür yarışmasını Bandırma Vapuru isimli grup 230 puanla birinci oldu. Grubun üyeleri Emre Kara, Ayşe Kara ve Cenk Yamak birinci olarak, mutluluklarını dile getirdiler.

Yarışmada konuşan Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, “Bu bayram çok güzel bir bayram. ‘Geldikleri gibi giderler’ diyen Atamızın Samsun’a ayak bastığı gün mücadelenin başladığı gün. Ülkemizin üzerindeki kara bulutların kalkıp, aydınlığa giden bir yolun açıldığı bir günü kutluyoruz. Bu güzel günde Atatürkçü Düşünce Derneğimiz bu etkinliği düzenledi. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Tarihini bilmeyen başarıya ulaşamaz. Yarışmayı özel bir grup olan Bandırma Vapuru Kazandı. Zaten o vapura binen her zaman kazanıyor” dedi.

Yarışmanın sonunda kazanan grup için ödül takdimi yapıldı. Ödüllerini alan grup büyük bir sevinç yaşarken 19 Mayıs gibi özel bir günde gerçekleştiriken etkinlik yarışmacılardan izleyicilere kadar herkesi oldukça memnun etti.