Manisa MABEM LGS'de büyük başarı yakaladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin eğitim desteği verdiği öğrencilerin LGS’de yakaladıkları başarı göz doldurdu.
Manisa MABEM LGS'de büyük başarı yakaladı!

Manisa Büyükşehir Belediyesi öğrencilere eğitim destekleri vermeyi sürdürüyor. Bu çerçevede Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri (MABEM) öğrencilere hayal ettikleri okulların kapısını aralıyor. Son yapılan LGS’de de MABEM’de öğrenim gören öğrenciler önemli başarılar elde ettiler.

1411 öğrenci Manisa’da MABEM ile LGS’ye hazırlandılar. Bu öğrencilerin elde ettikleri dereceler ise projenin ne kadar başarılı olduğunu ortaya koydu. Ayrıca MABEM’de öğrencilere şimdi de ücretsiz tercih danışmanlığı hizmeti de veriliyor.

Öğrencilerin hayal ettikleri lise ve üniversitelere gitmeleri yolunda ışık olan Manisa Büyükşehir Belediyesi Eğitim Merkezleri (MABEM), Liselere Geçiş Sistemi’ndeki (LGS) başarılarıyla Manisa’da adından söz ettirmeye devam ediyor. Manisalı öğrencilere hayal ettikleri okulların kapılarını aralayan MABEM’de öğrenim gören Yunusemre MABEM öğrencisi İrem Toraman yalnızca bir yanlışla 0,07’lik dilimde; Şehzadeler MABEM öğrencisi Doruk Arusan da iki yanlış yaparak 0,19’luk dilimde yer aldı.

Bunların yanı sıra MABEM’de sınava hazırlanan 6 öğrenci yüzde 1’lik dilimde; 10 öğrenci yüzde 2’lik dilimde; 18 öğrenci yüzde 3’lük dilimde; 25 öğrenci yüzde 4’lük dilimde; 35 öğrenci yüzde 5’lik dilimde ve 104 öğrenci yüzde 10’luk dilimde yer alma başarısı gösterdi.

Başkan Zeyrek öğrencileri tebrik etti

Gençlere güzel bir gelecek sağlamak için çalışmalar yürüttüklerini belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Mimar Ferdi Zeyrek, LGS’ye MABEM’de hazırlanarak, başarı elde eden tüm öğrencileri tebrik etti.

Öte yandan MABEM’lerde Manisalı öğrencilere tercih danışmanlığı hizmeti de ücretsiz olarak veriliyor. 28 Haziran tarihi itibariyle başlayan LGS tercih sürecinin 17 Temmuz tarihine kadar devam edeceği, yerleştirme sonuçlarının da 22 Temmuz Pazartesi günü açıklanacağı belirtildi.

MABEM’lerde öğrencilere destek gelecek yıl da verilecek. Bu merkezlerde öğrenim görecek olan çocuklar sınavlara iyi bir şekilde hazırlanma imkanı bulacaklar. Manisa’da aileler de çocuklarının bu merkezlerde öğrenim görmelerini tercih etmeye başladılar.

Kaynak:Haber Kaynağı