Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden çevre bilinci eğitimi

Manisa'da 286 öğrenciye çevre bilinci eğitimi verildi. Eğitim kapsamında öğrencilerin çevre bilinçlerinin geliştirilmesi amaçlanıyor.
Manisa Büyükşehir Belediyesi'nden çevre bilinci eğitimi

Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen eğitim programları tüm hızı ile devam ederken bunlardan biride Manisa Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı tarafından gerçekleştirildi. Düzenlenen eğitim programında öğrencilere çevre bilinci aşılandı.

MANİSALI ÖĞRENCİLERE ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLDİ!

Manisa Büyükşehir Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığı, çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek ilkesiyle başlattığı eğitim programları kapsamında Yunusemre ilçesi Barbaros Şehit Mehmet Savunmaz Ortaokulu, Özel Manisa Hedef Koleji, Gölmarmara Şehit Özcan Yıldız Ortaokulu ve Tiyenli Ortaokulu öğrencilerine “İklim Değişikliği ve Temiz Enerji” konulu eğitim verdi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, ortaokul düzeyi öğrencilerine dünyada ve ülkemizde iklim değişikliği ve iklim krizi konularında bilgi vermek amacıyla başlattığı eğitim programlarına Yunusemre ilçesi Barbaros Şehit Mehmet Savunmaz Ortaokulu, Özel Manisa Hedef Koleji, Gölmarmara Şehit Özcan Yıldız Ortaokulu ve Tiyenli Ortaokulu ile devam etti.

“İklim Değişikliği ve Temiz Enerji” konulu eğitimde karbon salınımı, sera gazı oluşumu ve etkileri, temiz enerji ile birlikte iklim krizi konularına değinildi. Düzenlenen eğitim programına toplam 286 öğrenci katılırken, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Dairesi Başkanlığında görevli çevre mühendisleri tarafından öğrencilere karbon salınımı, karbon ayak izi, sera gazı oluşumu ve etkileri, iklim değişikliği ve temiz enerji gibi konularda bilgiler aktarıldı.

Eğitim programı kapsamında öğrencilere iklim değişikliği ve gelecek nesiller için büyük önem taşıyan temiz enerji konularında bilgilendirmede bulunuldu. Eğitim programlarının kapsamlarının genişletilerek devam edececeği ifade edildi.