KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK Burs başvuru nasıl yapılır? Evet, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından direkt olarak verilen bir burs var. Peki, başvurusu nasıl olur?

EĞİTİM 14.07.2019, 23:54

KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

KYK Burs başvuru nasıl yapılır? Evet, Kredi Yurtlar Kurumu tarafından direkt olarak verilen bir burs var. Peki, başvurusu nasıl olur?

EĞİTİM 14.07.2019, 23:54
KYK Burs Başvurusu Nasıl Yapılır?

Öğrencilere geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak Kredi Yurtlar Kurumu tarafından burs veriliyor. KYK burs başvurusu nasıl yapılır sorusuna verilen yanıt üzerinden, direkt olarak başvurunun yapılmasını sağlayabilirsiniz. Sonrasında sonuca göre burs ya da geri ödemeli kredi alabilirsiniz. Seçim size bırakılacak, burs kazanmanız halinde geri ödemeli olmadan aylık olarak KYK tarafından verilen ücreti almaya hak kazanmış olacaksınız.

Online KYK Burs Başvurusu

Sunulan bursun öğrenciler tarafından alınması için başvuru isteniyor. Başvuru, online olarak yapılıyor. Bakıldığında direkt olarak KYK resmi internet sitesine girerek, burs için başvurunuzu yapabilecek olduğunuzu göreceksiniz. Başvuru için herhangi bir belge temin etmiyorsunuz, direkt olarak burs başvurusunda sizden istenen bilgilerin eksiksiz bir şekilde temin edilmesi önemli olacaktır. Bunları göz önünde bulundurarak, direkt olarak başvurunuzu yapabilir, sizin için sunulan seçenekleri değerlendirme fırsatı elde edebilirsiniz.

KYK Burs Başvurusu;

Online olarak yapılacak olan başvuruda öğrenim bilgileriniz isteniyor. Üniversiteye yerleşme puanınız isteniyor. Bunları göz önünde bulundurarak, direkt olarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Sizde verdiğiniz bilgilerin doğruluğunu kabul ettiğinizde dair bir onay da istenir. Bu bilgileri sunup onay da vermeniz durumunda KYK bursu almak için başvurunuzu tamamlamış olacaksınız.

KYK Geri Ödemeli Burs

Alınan geri ödemeli burs, kredi olarak geçer. Sizin başvurunuz sonrasında onay gelirse, direkt olarak başvurunuzu tamamlayacaksınız. Alınacak olan tutar belli olacak. Tutarı onaylamanız hemen ardından ise direkt olarak uygun tarih aralığında açılan hesap üzerinden bursu almaya başlayacaksınız. Öğrenim durumuna göre 5 yıl süre ile ya da 4 yıl süre ile burs almanız mümkündür. Başvurunun kabul edilmesinin ardından direkt olarak bu burs üzerinden para yatırılması sağlanır. En başında karşınıza çıkan sözleşme olacak. Bunu onaylamanız isteniyor. Detaylar, KYK burs geri ödeme koşulları ve diğer seçenekler de sunulacak. Tüm bunları göz önünde bulundurarak direkt olarak başvurunuzun gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz. Anında başvuru yapabilir, sonucu bekleyebilirsiniz.

Yorumlar (0)