Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mezunları bir araya geldi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) mezunları 2024 yılının ikinci buluşmasını gerçekleştirdiler.
Kütahya Dumlupınar Üniversitesi mezunları bir araya geldi

KÜTAHYA (İHA) - Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) mezunları bir araya gelmeye devam ediyorlar. 2024 yılının ikinci buluşmasında DPÜ mezunları DPÜ İİBF Amfi-2'de buluşarak hasret giderdiler.

DPÜ mezunu olan Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, yapılan etkinliklere ilk defa Kütahya Belediye Başkanı sıfatıyla katıldı. Etkinliğe Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Boz, Bursa Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ferudun Yılmaz ve DPÜ mezunları iştirak ettiler.

MEZUNLAR TOPLANTISI

Saygı duruşu İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından başlayan etkinliğin açılış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, "Biz Dumlupınar gibi tarihi bir adı taşıyan genç bir üniversiteyiz. Sizler de bu genç üniversitenin genç mezunlarısınız. Hepinize hoş geldiniz diyorum.Mayıs ayı Türkler için zafer ve kutlama ayıdır. Bizler 6 Mayıs'ta Hıdırellez'i kutlarız. 13 Mayıs bizim için Dil Bayramı'dır. 14 Mayıs günü, 1877 yılında başlayan demokratik bir toplum olma yolculuğumuzda bir Demokrasi Bayramı'dır. 29 Mayıs çağ açıp çağ kapatan tarihi bir dönüm noktası olan Fatih Sultan Mehmet'in komutanlığında İstanbul'un fethinin yaşandığı ve her yıl coşkuyla kutladığımız tarihtir. 19 Mayıs ise Mustafa Kemal Atatürk'ün, Samsun'a ayak bastığı ve Dumlupınar Zaferi'ne giden yolu açtığı tarihtir" dedi.

DPÜ mezunu Kütahya Belediye Başkanı Eyüp Kahveci, "Hayat boyu öğrenmenin kıymetini bilmeli ve kendimize daima yatırım yapmalıyız. Üniversiteler gerek sahip olduğu fiziki imkanlar gerekse insan gücü olarak çok önemli kurumlar. Ama insanın kendine yatırım yapmayı bilmesi çok daha önemli bir konu. Öğrenme konusundaki tutkunuz adeta içten yanmalı bir motor gibi olsun ve kendi motivasyonunuzu kendiniz oluşturun. O yatırımı kendinize yaparsanız bir yere varırsınız. Bunun için 4 yıllık bir üniversite eğitimi yetmez. Başarmanın 'inanmak' olduğunu unutmamalıyız. Bizler görevde olduğumuz sürece vatana, millete ve bayrağa hizmet yolunda elimizden gelen her şeyi yapmaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Protokol konuşları yapıldıktan sonra mezunlar üniversiteyi gezerek eski günlerini andılar. Fotoğraf çektirmeyi ihmal etmeyen mezunlar öğrencilerle de görüşerek tecrübelerini anlattılar. DPÜ Mezunlar Buluşması, düzenlenen konserin ardından son buldu.