Konyaaltı Belediyesi KİHEP eğitimi veren tek Antalyalı belediye oldu

Kadın odaklı belediyecilik anlayışı ile hizmet vermeye devam eden Konyaaltı Belediyesi Antalya'da KİHEP eğitimi veren tek belediye oldu.
Konyaaltı Belediyesi KİHEP eğitimi veren tek Antalyalı belediye oldu

Türkiye'de 54 ilde düzenlenen Kadının İnsan Hakları Eğitim (KİHEP) Pragramı'na Antalya'da katılan tek belediye Konyaaltı Belediyesi oldu. Kadın odaklı belediyecelik anlayışı ile hizmet vermeye devam eden Konyaaltı Belediyesi bu alanda da bir ilke imza attı ve eğitimi tamamlayan kadınlara sertifikalarını teslim etti.

ANTALYALI KADINLAR SERTİFİKALARINI TESLİM ALDILAR!

‘Kadın odaklı belediyecilik’ anlayışıyla hareket eden Konyaaltı Belediyesi, bu konuda Antalya’da bir ilke imza attı. Türkiye’de 54 ilde, Antalya’da ise sadece Konyaaltı Belediyesi’nde gerçekleştirilen Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’na (KİHEP) katılan kadınlar sertifikalarını aldı.

kihep-1.jpg

Sertifika alan kadınlar, kadına yönelik şiddetle mücadele, kadın hakları, yasalar ve kadın örgütlenmesi ile siyaset konularında uzun bir eğitimi tamamlamış oldu. Konyaaltı Belediyesi ‘kadın odaklı belediyecilik’ anlayışıyla çalışmalarını sürdürüyor. Bu doğrultuda bir ilke imza atan Konyaaltı Belediyesi, Türkiye’de 54 ilde gerçekleştirilen Kadının İnsan Hakları Eğitim Programı’nı (KİHEP) gerçekleştirdi. Konyaaltı Belediyesi bu eğitimi Antalya’da veren tek belediye oldu.

kihep-2.jpg

34 kadının katıldığı 16 hafta süren eğitim Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı Konyaaltı Sosyal Hizmetler Merkezi’nde (KOSSİM) sosyal hizmetler uzmanı Yasemin Kotan tarafından verildi. 4 ay süren eğitimi başarılı bir şekilde tamamlayan kadınlar düzenlenen sertifika töreninde sertifikalarını aldı. Sertifika törenine katılan Konyaaltı Belediye Başkanı Cem Kotan, eğitim programına katılan kadınlara ve eğitmenlere teşekkür etti. Başkan Kotan, “Bu eğitim Antalya’da ilk defa Konyaaltı Belediyesi’nde yapıldı. Eğitimlerimizi sürdüreceğimizin sözünü de burada veriyorum. Sizlerin bu eğitimi almanız eğitici olarak sahada bulunmanız bizim için çok önemli.”

kihep-3.jpg

Türkiye'de 30. senesini dolduran program pek çok kadına ulaşmayı başarırken 17 bin kadın sertifika almayı başardı. Düzenlenen son programda ise 34 kadın daha sertifikasını teslim alarak bu aileye katılmış oldu.

Kaynak:Haber Kaynağı