İnternetten İngilizce Öğrenmek İçin Öneriler

Kullanıldığı alanın çok olması, iş ve eğitim alanında yararlı olması gibi nedenlerle İngilizce eğitimi önemlidir. Bazı okullar bunu kalıcı şekilde öğretirken bazıları da uzun yıllar ders verilmesine rağmen hiçbir sonuç alınamamasıyla bitebilir.
İnternetten İngilizce Öğrenmek İçin Öneriler

Bu ayrım genellikle özel okul ve devlet okulu şeklinde sınıflandırmayla da karşımıza çıkar. Sözgelimi İngilizcenin önemli olması yeni öğrenme yöntemlerini de gündeme getirmiştir. İnternette kaynakların fazla olması, bu ortamdan daha kolay öğrenmeyi sağlayabilmektedir.

 Dil Öğrenmeyi Ciddiye Alın

İngilizceyi ya da başka bir dili internetten öğrenmek için öncelikle bu işin ne kadar kolay unutulabileceğini bilerek hazırlıklar yapın. Yani dili çalışması bıraktığınız anda unutulmaya mahkûm olacaktır. Bu nedenle kendinize devamlı bir rutin oluşturmak önemlidir. Eğer her gün zaman ayırmasanız da ayırabildiğiniz zamanları belirlemek ve bunu sürdürmek önemlidir.

 Kitap Ve Site Önerisi

Birçok kişi İngilizce öğrenirken kitap ve sözlükler içinde boğularak etkili sonuç alamayabilir. Bu gibi hallerde doğru kaynak bulmak son derece önemlidir. ODTÜ yayıncılığından More to Read ve Read at Work bu noktada en çok önerilen kaynaklardandır. Sözlükte de internette Tureng isimli siteyi kullanabilirsiniz. Ancak elinizde somut olarak bir sözlük gerekiyorsa Red House iyi bir seçenektir.  İnternetten gramer öğrenebileceğiniz en iyi sitelerden biri ise TRT Okul’dur.

Ses Kayıtları Dinleyin

İnternetten İngilizce öğrenmek için mutlaka dinleme yapılması gerekir. Ello isimli bir site bunda iyi bir kaynaktır. Ayrıca filmlerin alt yazıları olmadan izlenmesi de anlam ve günlük konuşma bilgisi açısından önemlidir.