İmam Hatip Liseli ikizler hiç dershaneye gitmeden Tıp Fakültesini kazandı

Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi ikiz kardeşler Rumeysa ve Hayrunisa Gencer (18), hiç dershaneye gitmeden okulda aldıkları eğitimle hayallerinin okulu olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandılar.

EĞİTİM 19.08.2022, 19:00 20.08.2022, 10:14

İmam Hatip Liseli ikizler hiç dershaneye gitmeden Tıp Fakültesini kazandı

Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencisi ikiz kardeşler Rumeysa ve Hayrunisa Gencer (18), hiç dershaneye gitmeden okulda aldıkları eğitimle hayallerinin okulu olan Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni kazandılar.

EĞİTİM 19.08.2022, 19:00 20.08.2022, 10:14
İmam Hatip Liseli ikizler hiç dershaneye gitmeden Tıp Fakültesini kazandı

Rumeysa Gencer, Üniversite seçme ve yerleştirme sınavlarında sayısalda Türkiye 541. olurken ikizi Hayrunisa Gencer hayallerinin okulu olan Tıp Fakültesi’ni kendi çalışma azimleri, aileleri ve öğretmenlerinin desteği ile kazandıklarını belirterek, onlara teşekkür ettiler.

Babaları İbrahim Gencer’in Uşak Üniversitesi’nde memur, anneleri Elif Gencer’in ev hanımı olduğunu kaydeden ikizlerden Rumeysa Gencer; ilk ve ortaokul Uşak’ta bitirdik. İkizim Hayrunisa ile çocukluk yıllarımızdan bu yana doktor olmak istiyorduk. Ortaokulu başarı ile bitirince o dönemlerde yeni kurulan Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nu tercih ettik.

Bu okulu tercih etmememizin başlıca nedeni; güzel bir başarı elde ederek İmam hatip Okullarının adını iyi bir şekilde duyurmaktı. Birde çevremizde öğretim kadrosu araç ve gereç bakımından oldukça yeterli ve başarılı bir okul olarak adını duymamızdan kaynaklandı.

Hayallerimizi gerçekleştirdiğiminiz için çok mutluyuz. Bize bu fırsatı veren okul müdürümüz ve tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.

“DERSHANEYE GİTMEYE HİÇ İHTİYAÇ DUYMADIK”

Üniversite sınavlarına hiç dershaneye gitmeden hazırlandıklarını belirten Hayrunisa Gencer; “Okulumuz Uşak Ertuğrul Gazi Anadolu İmam Hatip Lisesi İmam Hatip Lisesi, aynı zamanda Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olduğu, okula kayıt olduğumuzdan bu yana sürekli araştırmalar, incelemeler yapıyorduk. Birde okul içerisinde tamamlayıcı eğitimler ve sürekli kurslar düzenleniyordu. Eğitim kadrosu, laboratuvarlar, eğitim araç ve gereçleri de tam olunca hiç dershaneye ihtiyaç duymadık. Zaten gitmeye zamanımızda olmadı.

Kardeşim ve ben dershanelerin deneme sınavlarında çok başarılı olduk. Ücretsiz dershane eğitimi almaya hak kazandık. Ama sonuçta dershanelere hiç gitmeden hayallerimizi gerçekleştirme olanağına kavuştuk.

Biz bu fırsatı yaratan ailemiz, okul müdürümüz ve tüm öğretmenlerimize çok teşekkür ederiz” ifadesini kullandı.

Gencer kardeşler, iyi bir doktor olup insanlara şifa dağıtmak istediklerini de sözlerine eklediler.

Yorumlar (16)
Acaba 6 ay önce
Zaten dershaneye gitmelerine ne gerek var imam hatipten mezunlar normal degil mi ?
Allah verdi 6 ay önce
ACABA isimli şahıs, imam hatip mezunu olanlar ekmek YİYORSA sen hangi okul mezunusun boş boş gezip gereksiz konuşma yeteneğin zirvede
Melis 6 ay önce
Tam isabet
Cevdet Duran 6 ay önce
MasAllah. Ne mutlu sizi yetistiren anne ve babaya, hocalara. Hedef olmadan yola cikmamak lazim. Ne guzel hedeflerinizi birer ikiser basariyorsunuz. Yolunuz bahtiniz acik olsun.
Tekin 6 ay önce
Güzel birşey rabbim zihin açıklığı versin bizim yiğenimizde izzettin çalışlar anadolu lisesinde dershaneye gitmeden odtü makina mühendisliği kazandı
Fiko 6 ay önce
Çocuklarımızı, ailelerini ve öğretmenlerini tebrik ederim.
bahadır 6 ay önce
Tebrik mesajlarını beğenmeyen güruh neyin hazımsızlığını çekiyor?
Can Demirci 6 ay önce
Sayisal Turkiye 541. Cok guzel basari..Aferin cocuklara..
Adalet 6 ay önce
Imamhatiplere verilen kaynaklar paralar diger d3vlet okullarinada verilseydi orda okuyan coxuklarda dersaneye gitmaye gerek duymazdi
Veli 6 ay önce
Haberde bahsedilen iki öğrencinin gayretleri ve öğretmenlerinin desteği ile istedikleri bölümü kazanmaları.Bu okullardaki öğretmenler fazladan para mı alıyor? Bu öğrencilere farklı bir ders kitapları mı veriliyor? Yoksa Üniversite sınavında farklı soru mu soruluyor?Veya bu okullara fazla para verildiğine dair bir bilgi kanıt mı var? Varsa böyle bir bilgi biz de çocuklarımızı başka okullardan alıp ,bu okullara kayıt edelim.
Ahmet Tekin Demir 6 ay önce
Dershaneye gitmek diye bir ihtiyaç icat edildi. İlkokul öğretmeni okumayı yazmayı, temel matematiği sosyal bilgiler, coğrafya veriyor, orta ve lise okulları bunları geliştiriyor ve kaymağını dershaneler yiyor.... Haram zıkkım olsun kazandıkları Tıp fakülteleri ilk açıldığında dershane mi vardı?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın