İlkokul Ortaokul ve Lise öğrencileri! Tek seferlik Bin TL eğitim desteği IBAN numarasına yatacak

Milyonlarca veli ve öğrenci açılan okullar ile artan masrafları karşılamakta zorlanırken belediyeler ve sosyal yardım kuruluşları destek ödemelerine devam ediyor.
İlkokul Ortaokul ve Lise öğrencileri! Tek seferlik Bin TL eğitim desteği IBAN numarasına yatacak

İlkokul Ortaokul ve Lise öğrencileri! Tek seferlik Bin TL eğitim desteği IBAN numarasına yatacak - Bu sene yükselen enflasyon oranı nedeni ile vatandaşların geçim sıkıntısı artarken okulların açılması ile vatandaşın sırtındaki yük daha da ağırlaşmıştı.

Süreçte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü üzerinden kırtasiye yardımı ve eğitim yardımı ödemeleri yapılırken belediyelerde devreye girmişti. Pek çok belediye öğrencilere maddi destek dağıtırken Menemen Belediyesi yeni duyurusunu yayımladı.

ÖĞRENCİLERE CAN SUYU DESTEĞİ NAKİT PARA YARDIMI DAĞITILACAK!

Menemen Belediyesi, eğitime destek çalışmaları çerçevesinde, ilçede; ana sınıfından, ilkokul, ortaokul ve lise sona kadar tüm öğrencilere bin lira destek ödemesine başlıyor. Ödemelerin kasım ayı ortasına kadar tamamlanacağı ifade edilirken, Menemen Belediye Başkan Vekili Aydın Pehlivan, "Yaşadığımız kente duyduğumuz sevgi ve saygı gereği çocuklarımızın ve gençlerimizin geleceği için sorumluluk hissediyoruz. Eğitim hayatlarına bir nebze destek olabiliyorsak ne mutlu bize" dedi.

menemen-2.jpg

Menemen Belediyesi, eğitim yatırımlarıyla örnek olmaya devam ediyor. LGS ve YKS'ye girecek öğrencilerin sınav harçlarını ödeyen, üniversite sınavını kazananlara ve bu yıl üniversiteden mezun olan gençlere can suyu ödemesi olarak 5 bin lira ödeyen, 6 binden fazla öğrenciye dijital eğitim paketi dağıtan, MEBGEM'e yeni şubeler ekleyen, Ege'nin en büyük kütüphanelerinin inşaatına başlayan ve bu kütüphanelerde ders çalışacak öğrencilere ücretsiz çorba ve kek çıkaracağını açıklayan Menemen Belediyesi, öğrenci ve velilerin yüzünü güldürecek yeni çalışması için düğmeye bastı.

menemen-1.jpg

Menemen Belediyesinin meclis toplantısında Cumhur İttifakı ve bağımsız belediye meclis üyelerinin oylarıyla, oy çokluğuyla alınan karar doğrultusunda; ana sınıfı, ilkokul, ortaokul ve lisede okuyan her bir öğrenci için biner lira eğitim desteği ödenecek. Ödemeler, velilerin dolduracağı formlarda belirtecekleri IBAN numaralarına yapılacak ve kasım ayının ortasına kadar tamamlanmış olacak.

menemen-3.jpg

EĞİTİM YARDIMI DESTEĞİ BAŞVURUSU NEREDEN, NASIL YAPILIR?

Menemen Belediyesi tarafından verilen destek için başvurular Menemen Belediyesi'ne veliler tarafından form doldurularak yapılırken ayrıca eğitim desteği almak isteyen kişiler için pek çok belediyede de benzer hizmetler sunuluyor. Yaşadığınız şehirde il ve ilçe belediyelerine başvuru yaparak sizde maddi destek başvurusu yapabilirsiniz.