İlköğretim Mezunları Açık Öğretim Lisesine Nasıl Kayıt Olur

Yeni Kayıt zamanları, Açık Öğretim Lisesi resmi internet sitesinde yayınlanan iş takviminde belirtilen tarihler arasında başvuru şartlarını uyan kişiler, Açık Öğretim Lisesine Yeni Kayıt yaptırabilirler.
İlköğretim Mezunları Açık Öğretim Lisesine Nasıl Kayıt Olur

Açık Öğretim Lisesi Yeni Kayıt işlemleri tüm Halk Eğitimi ve Mesleki Eğitim Merkezlerince ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır. Yeni kayıt için istenen evrakları tamamlayanlar ilan edilen Yeni Kayıt tarihleri arasında bulundukları yerdeki en yakın irtibat bürosuna başvurarak kayıtlarını başarılı bir şekilde yaparlar. Yeni Kayıt işlemleri için aşağıda sıralanan yönergeleri takip ediniz.

Açık Öğretim Lisesine Kayıt Aşamaları

İlk olarak Açık Öğretim Lisesine yeni kayıt yaptıracak öğrenci adayı her yıl belirlenen yeni kayıt katılım ücretini ödemek mecburiyetindedirler. İkinci olarak yeni kayıt ücretini yatırdığınıza dair dekont ve "Yeni Kayıt Başvurusu İçin Gerekli Evraklar" başlığı altında yer alan durumunuza uygun maddede belirtilen belgeler ile birlikte bulunduğunuz yerdeki irtibat bürosuna varınız. Bu noktada nüfus kayıt bilgileriniz, adres bilgisi, resminiz, getirdiğiniz belgelere ait bilgiler Açık Öğretim Lisesi Bilgi bankasına kaydedilir, öğrenci numaranız ve geçici şifreniz oluşturulur. İrtibat Bürosu, sisteme kaydedilen bilgilerin bir nüshasını da tarafınıza verir. Ve son olarak ise Öğrencilik durumunuz Aktif hale geldikten sonra, size verilen öğrenci numarası ve şifrenizle sisteme girip derslerinizi seçmelisiniz. Bu şekilde Açık Öğretim lisesine kayıt aşamaları başarılı bir şekilde gerçekleşmiş olacaktır.