Gediz'de proje okulları belirlendi!

Ülkemizde eğitim öğretim faaliyetlerine ilişkin projeler hız kesmeden devam ediyor. Kütahya'nın Gediz ilçesinde yer alan okulların aktif olarak yürüttükleri projeler kapsamında da yeni bir açıklamaya yer verildi.
Gediz'de proje okulları belirlendi!

Gediz'de proje okulları belirlendi! - Türkiye'de eğitim ve öğretim programları kapsamında çeşitli projelere imza atılıyor. Okullarda eğitimsel etkinliklerin yanı sıra öğrenciler tarafından geliştirilen projeler de ilgi görmeye devam ediyor. Kütahya'da da çeşitli eğitim programları devam ederken Gediz ilçesinde bulunan okullardan her geçen gün yeni bir haber de gelmeye devam ediyor.

PROJE OKULU AÇIKLANDI

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Anadolu İmam Hatip Lisesi 2023-2024 eğitim öğretim yılında puanla öğrenci alacak, Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulu olarak eğitim verecek. Yaptıkları projelerle ve elde edilen akademik, sportif, sosyal başarılar ile Milli Eğitim Bakanlığı proje okulları başvuru sürecini başarı ile geçen Gediz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu olarak belirlendi.

''İLÇEMİZE VE ÖĞRENCİLERİMİZE HAYIRLI OLSUN''

Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Cafer Ece 102 kişilik erkek öğrenci pansiyonu, kapalı spor salonu, mesleki tatbikat camisiyle 1976’dan beri Gediz’in köklü eğitim kurumlarından biri olduklarını söyledi.
Ece, “Fen ve Sosyal Bilimler Proje okulu olmamız ilçedeki öğrenciler için büyük bir fırsat. Son yıllarda bir çok öğrencimizi sadece mesleki alanda değil mühendislik, hemşirelik gibi alanlarda da üniversiteye yerleştirdik. Proje okulu olmamızla başarılarımızın daha da artacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İlçemize ve öğrencilerimize hayırlı olsun” diye konuştu. Yapılan faaliytlerden hayli memnun olan öğrenciler de projelere katılım için hevesli olduklarını belirtti.