Gediz Altınkent Ortaokulu ERASMUS projesi ile Estonya’ya gitti

Ülkemizde eğitimle ilgili faaliyetler devam ederken Kütahya'dan yeni haberler gelmeye devam ediyor. ERASMUS projelerine bir yenisini daha ekleyen Gediz ilçesinde Altınkent Ortaokulu öğrencilerinin Estonya'ya gittiği bildirildi.
Gediz Altınkent Ortaokulu ERASMUS projesi ile Estonya’ya gitti

Gediz Altınkent Ortaokulu ERASMUS projesi ile Estonya’ya gitti - Türkiye'de ortaokul, lise ve üniversitelerde eğitim gören öğrenciler yurt dışı eğitim programı olan ERASMUS ile çeşitli ülkelere gidiyor. Kütahya'da da ortaokul öğrencilerinin yoğun katılım sağladığı ERASMUS projelerine bir yenisinin daha eklendiği öğrenildi. Geçtiğimiz hafta Erasmus projesi için İtalya’ya giden Altınkent Ortaokulu ekibi farklı bir proje ile Estonya’nın Narva şehrine gitti.

YENİDEN YURT DIŞINA ÇIKTILAR

Kütahya’nın Gediz ilçesinde Altınkent Ortaokulu Erasmus projelerine bir yenisini daha eklemenin haklı gururunu yaşıyor. 2022 yılı başvuru döneminde İtalya Ulusal Ajansına sunulan ve Estonya, Romanya, İtalya ve Türkiye’den Altınkent ortaokulunun içinde yer aldığı “Virtual Production Factory” projesi çerçevesinde 2 öğretmen ve 3 öğrencisiyle proje için Estonya’ya gitti.

Konu ile ilgili bilgi veren Altınkent Ortaokulu Müdürü Okan Karaca, ''Proje çerçevesinde ekibimiz hologram teknolojisi ve hologram teknolojisinin eğitime entegrasyonu konularında eğitimlere katılacaklar. İlgili alanda projeye katılan ülke takımlarının oluşturduğu atölyelerde çalışma gerçekleştirme imkanı bulacaklar.'' ifadelerine yer verdi. Müdür Karaca, ''Öğretmen ve öğrencilerimiz ev sahibi okuldaki derslere katılım sağlayarak teknolojiyi kullanma fırsatının yanı sıra protokol ziyareti gerçekleştirerek Estonya kültürü hakkında bilgi edinecekler.'' ifadelerini kullandı.

Öğrencilerinin projeleri ile yurt dışına gitmelerinden hyayli memnun olduklarını ifade eden Müdür Karaca, öğrenci ve öğretmenlere de teşekkürlerini iletti.