En Başarılı Çocukların Ebeveynlerinden 9 İpucu

En başarılı çocukların ebeveynleri, çocuğum nasıl başarılı olur diye merak edenler için çocuklarının başarılı olmasını sağlayan 9 ipucunu paylaştı.
En Başarılı Çocukların Ebeveynlerinden 9 İpucu

1. Onlara istedikleri her şeyi olabileceklerini söylemeyin. Her insanın yetenekleri farklıdır. Onların yeteneklerine göre yol çizmesini sağlayın. Başarılı olamayacakları ya da daha başarılı olabilecekleri meslekler dururken, olmayacak mesleklerin arkasından koşmalarının onlara zararı dokunacaktır.

2. Akşam yemeklerini birlikte yiyin. Ailesiyle birlikte vakit geçiren çocuklar, ileride madde bağımlılığına, depresyona, obeziteye daha az yakalanıyorlar. Daha yüksek not ortalamasına, kelime dağarcığına ve özgüvene sahip bireyler oluyorlar.

3. Ekranın olmadığı zamanlar yaratın. Tablet ve akıllı telefonlarda çok fazla zaman harcayan çocukların belli yeteneklerinin gelişmesinde yavaşlama görüldüğü araştırmalarda ortaya çıkmıştır. Bu nedenle, gün içinde teknolojik cihazların kapalı olduğu birkaç saat yaratmak, çocukların gelişiminde iyi yönde bir etki yaratacaktır.

4. Evin dışında çalışın. Annelerin sürekli evde olmasının çocuklar üzerinde aslında olumsuz etkileri mevcuttur. Araştırmalarda annelerinin çalıştığını gören çocuklar, kariyer sahibi olma konusunda diğer çocuklardan daha fazla istekli oldukları görülmüştür.

5. Çocuklarınızı çalıştırın. Evin günlük işlerini tek başınıza yapmayın. Aile üyeleri arasında iş bölümüne gidin.

6. Memnuniyeti erteleyin. Çocuklarınızın başarılı olması için, onları her gün başarılması gerekilen alışkanlıklara sahip olmaları gerektiği bilinciyle yetiştirin.

7. Onlara okuyun. Okula başlamadan önce düzenli olarak kitap okunan insanlar, okula başladığında daha iyi bir dile, okuma yazma ve erken okuma becerilerine sahip oluyorlar. İlerleyen dönemlerde ise daha yüksek test sonuçlarını elde ediyorlar.

8. Onları seyahat etmeleri için cesaretlendirin. Çocuklarınızı yurtdışına gitmeleri için cesaretlendirin, özellikle lise çağlarında yurtdışına giden çocuklar daha özgüvenli, daha kariyer odaklı ve daha başarılı kişiler oluyorlar.

9. Başarısız olmalarına izin verin. Başarısızlığı yaşamak çocukların, sorunlarıyla baş edebilme yeteneklerini arttırır ve başarılı olmak için bu çok önemlidir.