Denizli yeni lezzet ustalarını bu kurslarda yetiştiriyor!

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen kurslar yoğun ilgi görmeye devam ediyor.
Denizli yeni lezzet ustalarını bu kurslarda yetiştiriyor!

Denizli'de açılan kurslar yoğun katılım oranları ile memnuniyet yaratırken bu kurslardan biri de Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından hayata geçirildi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından hayata geçirilen “Yerinde Öğreniyoruz” projesi çerçevesince gastronomi mutfağında düzenlenen kurslara katılan kursiyerler pide yapımı konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler alıyor.

DENİZLİ'DE YERİNDE ÖĞRENİYORUZ PROJESİ YOĞUN İLGİ GÖRÜYOR

Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından kadın istihdamını güçlendirmek, kadınların yerel mutfağı öğrenmesi, eş zamanlı olarak kadınların meslek edinmesine katkı sağlamak ve sürdürülebilir alanların açılması hedefi ile 2 yıl önce hayata geçirilen “Yerinde Öğreniyoruz” projesi başladı.

denizli-3.jpg

Denizli’de yaşayan kadınların gelişimi noktasında çalışmalar ve eğitimler tüm hızıyla devam ediyor. Bu güne dek aşçı yardımcılığı, pastacılık gibi birçok alanda eğitimlerin düzenlendiği gastronomi mutfağında yeni dönemde kursiyerlere pide yapımı konusunda teorik ve uygulamalı eğitimler veriliyor.

denizlmi.jpg

Yaklaşık 3 hafta süren eğitimler ile ilgili bilgi veren Eğitmen Kezban Hirozlu, “Denizli Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi tarafından yaklaşık 3 yıl önce Fatih Sosyal Etkinlik Merkezimizde kurulan gastronomi mutfağında yeni dönemde pide yapım kursu başlattık. 3 hafta süren eğitimlerimizde kursiyerlerimize uygulamalı ve teorik bilgiler vererek kadınlarımızın evlerinde çok kolay bir şekilde pide yapabilir hale gelmelerini sağladık. Bunun yanı sıra farklı dönemlerde açtığımız ‘Aşçı Yardımcılığı’ ve ‘Pastacı Çırağı’ kurslarımızda yapılmaktadır. İlerleyen günlerde pizza yapım kursu başlatacağız. Ücretsiz olarak düzenlediğimiz kurslarımıza kadınlarımızı bekliyoruz” diyerek tüm kursların ücretsiz olduğunu ifade etti ve Denizlileri kurslara katılmaya davet etti.